Każdy fryzjer, który jest początkujący, a także z dłuższym stażem, marzy o tym, aby móc w końcu otworzyć własny salon. Wielu z nich się to udaje. Otwarcie gabinetu wymaga jednak wiele poświęcenia i sporej ilości pieniędzy. Nie bez znaczenia jest także wybranie odpowiedniej lokalizacji oraz zaaranżowania wnętrza, które będzie sprawiało, że klienci będą chętniej wracać

Owszem, wpływ na zadowolenie klientów ma przede wszystkim jakość świadczonych usług, które powinny być na jak najwyższym poziomie, jednak wystrój salonu także potrafi ich zatrzymać na dłużej. Świadczenie jakichkolwiek usług nie byłoby możliwe, gdyby nie wysokiej jakości meble. Bardzo często w tym aspekcie pomijane są recepcje fryzjerskie, które jako pierwsze witają gości. Jakie więc wybrać meble do salonu fryzjerskiego?

(https://cosmed24.pl/wyposazenie-salonu-fryzjerskiego/ - wyposażenie do salonu fryzjerskiego)

Wybór odpowiedniej lokalizacji na salon fryzjerski

Otwarcie salonu fryzjerskiego nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Nie wystarczy znalezienie pierwszej lepszej lokalizacji. Załatwienie wszelkich formalności związanych z założeniem firmy jest oczywiście priorytetem. Lokalizacja jest jednak częścią składową sukcesu, dzięki której można zyskać wielu stałych klientów.

(Fotele fryzjerskie - https://cosmed24.pl/wyposazenie-salonu-fryzjerskiego/meble-fryzjerskie/fotele-fryzjerskie/)

Najlepszym miejscem będzie centrum dużego miasta lub galeria handlowa. Łącząc te miejsca z wysokiej jakości obsługą można spodziewać się bardzo dużych przychodów i wzrostu renomy. Warto także wybierać miejsca na salon fryzjerskich, w którego obrębie nie ma konkurencji. To sprawi, że większość klientów będzie trafiać do nowo otwartego gabinetu. Oprócz wykwalifikowanego personelu i lokalizacji bardzo ważny jest jeszcze wystrój wnętrza i meble, jakie się w nim znajdują. Jak je wybrać?

(Konsole fryzjerskie - https://cosmed24.pl/wyposazenie-salonu-fryzjerskiego/meble-fryzjerskie/konsole-fryzjerskie/)

Jakie meble kupić do salonu fryzjerskiego?

Podstawowym błędem wielu właścicieli salonów fryzjerskich jest pominięcie miejsca zapisów. Recepcje fryzjerskie to przeważnie wyspy usytuowane tuż przy wejściu do salonu. To właśnie przy niej nawiązuje się pierwszy kontakt face to face z klientem. Wywierając dobre wrażenie można zyskać jego zaufanie na dłużej. Dokładając do tego recepcje fryzjerską, która odznacza się elegancją i pasuje do całej aranżacji, sukces jest na wyciągnięcie ręki. Oczywiście, fachowa obsługa to podstawa, dlatego nie można zatrudniać na to stanowisko osoby bez doświadczenia.

Wybierając meble do salonu fryzjerskiego należy także zakupić fotel fryzjerski. Powinien on być wygodny zarówno dla klienta, jak i dla samego fryzjera. Najlepiej sprawdzą się modele pozwalające na szeroki zakres regulacji, dzięki czemu fotel będzie można ustawić odpowiednio do przeprowadzanego zabiegu. Konsoleta fryzjerska powinna pasować do całej aranżacji i to bez dwóch zdań. Wymagane jest duże lustro, w eleganckiej oprawie, odpowiednio oświetlone. Klient musi widzieć, jak przebiega zabieg, modelowanie, obcinanie lub przedłużanie włosów.

Myjnia fryzjerska pozwala wzbogacić ofertę o mycie głowy i wykonywanie masażu. Jeśli zrobi go wykwalifikowana osoba, klient się odpręży a strzyżenie, czy modelowanie fryzury będzie dla niego znacznie przyjemniejsze. To oczywiście przełoży się na jego częstsze wizyty w salonie. Uzupełnieniem będzie hoker. Powinien on być bardzo wygodny oraz mieć możliwość regulacji wysokości. Dzięki jego zastosowaniu praca fryzjera stanie się jeszcze bardziej komfortowa.

Lepiej kupić całą kolekcję, czy pojedyncze meble?

Meble do salonu, takie jak recepcje fryzjerskie, czy konsolety, bardzo mocno wpływają na jego odbiór przez klientów. Im są lepsze, tym wyższa renoma fryzjera. Wybierając wyposażenie salonu warto postawić na całe kolekcje. Dzięki temu uniknie się braku spójności, a cała aranżacja będzie wyglądała o wiele lepiej, salon stanie się w oczach klientów jeszcze bardziej profesjonalny.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Fryzjer Kraków

Wersja do druku