Szybka pożyczka przez internet to nieraz najlepszy sposób, aby prędko zasilić swój budżet dodatkową gotówką. Pożyczki online cieszą się bardzo dużą popularnością wśród wielu osób. Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to, ile trwa wnioskowanie o pożyczkę i jej weryfikacja. Sprawdzamy!

Czas rozpatrywania wniosku o pożyczkę online

Podstawową czynnością, którą należy zrobić, aby móc uzyskać pożyczkę przez internet, jest wypełnienie wniosku na stronie pożyczkodawcy. Wniosek o pożyczkę składa się z wielu elementów. W zależności od stopnia dostępności pożyczki oraz stopnia skrupulatności weryfikowania sytuacji finansowej klienta formularz z miejscami do wypełnienia może składać się z kilku lub kilkudziesięciu rubryk. Prosty i przystępny sposób wnioskowania o pożyczkę online znajdziesz w NetCredit na stronie https://www.netcredit.pl/.

Aby otrzymać pożyczkę, należy przygotować więc wniosek. To niezbędny element do starania się o nowe środki. W nim należy zawrzeć podstawowe dane osobowe, informacje kontaktowe, adresowe, a najczęściej także informacje o wydatkach i przychodach. W tym momencie ktoś może zastanowić się, dlaczego powinno się tak wrażliwe dane udostępniać firmie pożyczkowej? Przyczyna jest bardzo prosta i jasno wskazuje na to, że dzięki tym staraniom więcej osób jest w stanie otrzymać pomoc finansową.

Jednym z elementów sprawdzenia zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy jest weryfikacja informacji w popularnych bazach danych dłużników – najczęściej KRD i BIK. Inną metodą jest zażądanie zaświadczenia o zarobkach, które można otrzymać od pracodawcy, jednak najczęściej tylko w przypadku zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Jest też trzeci i dla użytkownika najłatwiejszy sposób – indywidualne zadeklarowanie, właśnie w wypełnianym wniosku, ile się zarabia i jakie się ma potrzeby.

Wniosek o pożyczkę wypełniony. Kiedy dojdzie przelew?

Firmy pożyczkowe, które zapewniają dostępność pieniędzy już nawet po zaledwie 15 minutach, wcale nie rzucają słów na wiatr. Istnieją jednak czasem pewne okoliczności, które sprawią, że proces uzyskiwania pieniędzy będzie dłuższy.

Zdecydowanie najczęstszym powodem są godziny, w jakich wypełnia się wniosek. Jeśli firma nie pracuje 24 godziny na dobę, to raczej trudno spodziewać się akceptacji wniosku i wysłania pieniędzy w nocy. Odrębną kwestią są sesje Elixir. Dotyczą one banku, z którego korzysta firma pożyczkowa, jak i banku pożyczkobiorcy. Czasem przelew może dojść już w ciągu sekundy, jeśli obydwie strony umowy korzystają z tego samego banku.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Pożyczki

Wersja do druku