Jeśli chce się stworzyć wnętrze, które nie będzie się szybko starzeć pod kątem stylistycznym warto postawić na ponadczasowe rozwiązania. Od dłuższego czasu popularnym rozwiązaniem są materiały oraz elementy wnętrz w minimalistycznej stylistyce. Wynika to przede wszystkim z doskonałego komponowania się takich wyrobów z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi

Surowy beton
Jednym z materiałów, który jest wyjątkowo popularny jest surowy beton. Płyty z betonu architektonicznego pozwalają stworzyć ciekawe aranżacje:
- ścian,
- posadzek,
- kominków,
- tarasów,
- elewacji.
Możliwość zastosowania takiego materiału w różnych miejscach sprawia, że wykończenia wnętrz mogą być łatwo utrzymane w jednym stylu. Dodatkowo surowy beton daje duże możliwości tworzenia różnorodnie prezentujących się form oraz kształtów. W tym względzie płyty z betonu przypominają wielkoformatowe płytki.

Ponadczasowe drewno


Jednym z materiałów o ponadczasowym charakterze jest drewno. Można z powodzeniem stwierdzić, że ten materiał nigdy nie wyjdzie z mody. Jego rosnąca popularność wynika również z faktu, że to materiał naturalny oraz ekologiczny. Drewniane materiały sprawdzą się szczególnie do wykończenia podłóg, tarasów, elewacji. Natomiast w najnowszych trendach architektonicznych popularnym rozwiązaniem staje się tworzenie z drewna sufitów. Wykonać można zarówno sufit w wersji listwowej jak też gładkich powierzchni. Więcej na https://baltic-interiors.com/wykonczenia-wnetrz-warszawa/

Spieki kwarcowe


Coraz chętniej specjaliści z zakresu architektury wnętrz sięgają po spieki kwarcowe. Początkowo był to materiał wykorzystywany do wykończeń elewacji, ale coraz częściej stosowane są również we wnętrzach. Do atutów takich materiałów można zaliczyć dużą odporność na działanie takich czynników jak mróz, ogień promieniowanie słoneczne, a także brak utraty z czasem kolorystyki oraz początkowych właściwości. Dodatkowo płyty wykonane ze spieków kwarcowych łatwo utrzymać w czystości. ( informacje znajdziesz tutaj https://lifekafejka.pl )W ten sposób powierzchnie stworzone z kwarcowych spieków są znacznie wygodniejsze w użytkowaniu w miejscach, które są podatne na zabrudzenia.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku