Nie da się ukryć, że koszula nocna do karmienia to jeden z niezbędnych elementów w szpitalnej torbie do porodu. Na rynku bez problemu znajdziemy co najmniej kilka wersji tego typu produktów, a dzięki temu, każda przyszła mama może wybrać dla siebie coś odpowiedniego. Okazuje się jednak, że przejrzenie ofert bywa tak naprawdę niewystarczające. To, czy dana koszula będzie odpowiednia, sprawdzi się w praktyce.

Kompletujemy szpitalną wyprawkę 

Torbę do szpitala najlepiej jest spakować na około miesiąc przed planowanym terminem porodu. Wcześniej warto spisać rzeczy, które zabierzemy ze sobą do szpitala. Taka ściągawka z pewnością ułatwi nam kontrolowanie tego, co mamy już przygotowane, tego, co powinniśmy jeszcze dokupić, a także co należy wyprasować. 

Warto także pamiętać o tym, że lista rzeczy do szpitala nieco się różni, w zależności od pory roku w której powitamy naszego potomka. Duże rozbieżności mogą pojawić się pomiędzy latem, a zimą. Chodzi tu przede wszystkim o ubranka dla naszej pociechy, reszta pozostaje raczej bez zmian. 

Niezbędnym elementem w szpitalnej wyprawce są koszule nocne do karmienia, które ułatwiają karmienie oraz specjalne koszule do porodu - rozpinane lub wiązane z tyłu. Jednak trzeba liczyć się z tym, że te drugie tuż po całej akcji porodowej z pewnością wylądują w koszu. Z uwagi na to, warto wcześniej przemyśleć, w czym pojedziemy na porodówkę. 

Dlaczego warto zainwestować w koszulę do karmienia? 

Przyszłe mamy dość często zastanawiają się, czy zakup koszuli do karmienia to dobry pomysł i czy po prostu nie jest to zbędny wydatek. Z pewnością część kobiet stwierdzi, nic nie stoi na przeszkodzie, aby nakarmić malucha w zwykłej koszuli czy piżamie. Jednak w takiej sytuacji należy zastanowić się nad tym, czy nieustanne podwijanie odzieży do góry będzie dla nas komfortowe. Warto jednak dodać, że według większości kobiet, koszula nocna do karmienia jest niezastąpiona szczególnie w pierwszych dniach po porodzie. Poniżej przedstawiamy dlaczego: 

  • niezależnie od tego czy karmisz dziecko w domu, czy w szpitalu, korzystając ze zwykłej koszuli, musisz unieść ją wysoko do góry. W domu z pewnością będziesz czuła się swobodnie w takiej sytuacji, jednak w szpitalu podczas wykonywania tej czynności raczej poczujesz dyskomfort, 
  • nie da się ukryć, że zarówno po porodzie naturalnym, jak i cesarskim cięciu, dopływ powietrza do gojących się ran jest naprawdę ważny. Z uwagi na to, piżama nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ nie jest wystarczająco przewiewna, a do tego może także uciskać rany, 
  • karmiąc niemowlaka w zwykłej koszuli, musimy ją stale przetrzymywać, by materiał nie zachodził na twarz dziecka. Trzymanie dziecka w jednej dłoni i przytrzymywanie piżamy lub koszuli w taki sposób, aby nie zachodziła ona na twarz malucha, jest trudnym manewrem, podczas którego należy uważać, aby nie zrobić dziecku krzywdy. 

Koszula do karmienia - idealne rozwiązanie dla mamy 

Dobrze dobrana koszula nocna do porodu znacząco podnosi jakość życia świeżo upieczonej mamy. Warto mieć ją już w szpitalu, tak aby pierwsze karmienie odbyło się bez żadnych problemów. Zarówno koszule, jak i biustonosze do karmienia są zaprojektowane w taki sposób, aby wyjęcie i schowanie piersi odbyło się nie tylko w sposób dyskretny, lecz także niekłopotliwy. 

Niewątpliwą zaletą koszuli dla karmiącej jest fakt, że każda świeżo upieczona mama może czuć się w niej komfortowo i wygodnie. Co więcej, bielizna nocna tego typu daje kobietom dużą swobodę, dzięki czemu wykonywanie niemal wszystkich czynności związanych z pielęgnacją niemowlaka jest o wiele łatwiejsze. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

bielizna nocna

Wersja do druku