Lato to dla wielu z nas ulubiony czas w roku. Nareszcie wyszło słońce, dni są długie, a my mamy więcej wolnego. Możemy umawiać się ze znajomymi, randkować na pikniku, wybrać się na wymarzoną wycieczkę. Ale lato to też czas wyzwań dla naszej skóry i włosów. Silny wiatr, słona, morska woda, promienie słoneczne – wszystko to sprawia, że ulegają one osłabieniu. Kluczem do sukcesu jest zainwestowanie w wysokiej jakości, dopasowane do naszych potrzeb kosmetyki.

Dobry antyperspirant

Po pierwsze – skuteczny antyperspirant. Nic tak nie poprawia komfortu letnich spacerów, jak dobrze dobrany, świetnie działający środek zapobiegający nadmiernemu poceniu. Każdy wie, jak krępujące potrafią być problemy z nadpotliwością. A te stają się jeszcze silniejsze właśnie latem. Wysoka temperatura i duża wilgotność powietrza, wysiłek i przebywanie na słońcu sprawiają, że pocimy się jeszcze bardziej. Skuteczny antyperspirant jest odpowiedzią na te problemy. Stawiajmy na preparaty z dodatkiem chlorku glinu, który po nałożeniu na skórę reaguje z wodą i białkami w kanalikach gruczołów potowych. W efekcie powstaje warstwa żelu blokującego ujście kanalika, a pot nie ma szans przedostać się na powierzchnię. Wynik? Świeża i sucha skóra.

Ochrona przeciwsłoneczna

Kosmetykiem, o którym nie możemy zapomnieć, będąc na wakacjach, jest również krem do opalania. Zaopatrzmy się w dwa produkty – SPF 50 i SPF 20. Na początku sezonu stosujmy ten pierwszy, by skóra miała czas przyzwyczaić się do słońca. Jeśli mamy bardzo jasną cerę, cały rok używajmy takiego preparatu. SPF 20 to z kolei wybór dla opalonej już skóry. Stosujmy go na śniadą cerę, w drugiej połowie naszego urlopu. Niezależnie od tego, czy wybieramy się na plażę, czy tylko na spacer po bulwarze, aplikujmy krem do opalania na wszystkie odsłonięte fragmenty ciała. Tylko tak zapewnimy skórze zdrowie i zapobiegniemy negatywnemu wpływowi promieniowania UV.

Kremy i balsamy

Latem przyda nam się również dobry krem nawilżający – zarówno do twarzy, jak i do ciała. Skóra wystawiona na słońce szybciej traci wodę, w wyniku czego staje się szara, wiotka i pozbawiona sprężystości. Żeby odbudować naturalną warstwę lipidową i dodać cerze blasku, nawadniajmy się – od wewnątrz i od zewnątrz. Kupmy krem i balsam do ciała bogate w naturalne składniki aktywne. Doskonale sprawdzą się preparaty na bazie aloesu, który wykazuje również działanie łagodzące i kojące, co przyda się na wypadek poparzeń słonecznych. Pamiętajmy o regularności. Smarujmy się często, regularnie nawilżając skórę na całym ciele. Bez wątpienia szybko zauważymy świetnie efekty!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku