Piękna pogoda i wakacje zachęcają, żeby spędzać większą część dnia i wieczoru poza czterema ścianami domu. Nawet jeśli do wyczekiwanego urlopu pozostało wciąż sporo czasu, warto znaleźć dla siebie i rodziny przestrzeń do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Najczęściej taką rolę pełni taras lub strefa relaksu w ogrodzie, wyposażone w wygodne meble. Skoro ta wydzielona przestrzeń ma zastępować w okresie wiosenno-letnim salon, warto zadbać o jej walory estetyczne.
Można stawiać na drogie dodatki lub regularnie wymieniać elementy wyposażenia. Można jednak również zrobić coś zupełnie innego. Idealny rozwiązaniem, pozwalającym na regularne odmienianie charakteru przydomowej strefy wypoczynku, są bowiem poduszki.
 

Poduszki ogrodowe – niedoceniany joker ogródkowych stylizacji

 
Poduszki ogrodowe, układane na sofach i fotelach, łączą w sobie funkcję typowo użytkową z dekoracyjną. Okazuje się bowiem, że dzięki nim siedzenie przez dłuższy czas w ogrodzie nie powoduje żadnych dolegliwości bólowych, a metalowe konstrukcje nagrzane od słońca nie podrażniają skóry.
Równocześnie jednak poduchy też dekorują, sprawiając, że nasz kącik relaksu każdego dnia może wyglądać zupełnie inaczej.
Poduszki, a zwłaszcza wielobarwne poszewki, wpisują się w najważniejsze trendy stylistyczne. W tym sezonie bez trudu znajdziemy na przykład modele w modnym kolorze Classic Blue, wybranym barwą roku przez firmę Pantone.
Dzięki poszewkom można zatem wprowadzać do wnętrza najpopularniejsze dodatki, wzory i barwy, wydając często raptem kilkanaście złotych. Efekt potrafi być naprawdę spektakularny.
 

Jakie muszą być poduszki do ogrodu?

 
Jeżeli potrzebujemy kupić poduszki ogrodowe, trzeba dobrze przyjrzeć się produktom dostępnym w sklepach. Warto stawiać na rozwiązania wysokiej jakości, które nadają się do stosowania na zewnątrz. Wiadomo bowiem, że warunki atmosferyczne bywają niszczycielskie dla wielu akcesoriów. Postawmy zatem na takie, którym niestraszny deszcz, promieniowanie słoneczne lub niskie temperatury.
Warto stawiać na produkty wykonane z solidnych materiałów. Podobnie jak stawiamy na odporne na uszkodzenia meble do ogrodu np. z Bazkar.pl, tak samo wybierzmy poduszki wykonane z surowców o wysokiej trwałości i funkcjonalności.
Najlepiej sprawdzają się modele z wypełnieniem z pianki poliuretanowej, która szybko wysycha i nie przetrzymuje wilgoci. Dzięki temu, nawet jeśli nasze poduszki ucierpią podczas ulewnego deszczu, szybko uda się je doprowadzić do optymalnej kondycji.
Podobne wymagania stawia się wobec poszewek. Do użytku poza domem idealnie nadają się ozdobne modele z poliestru lub akrylu. Tkaniny te są przyjemne w dotyku, szybko wysychają, a także łatwo utrzymać je w czystości. A przecież w przestrzeni ogrodowej zabrudzenia mogą powstać praktycznie w każdej chwili.
 

Jakie mogą być poduszki do ogrodu?

 
Względy praktyczne są oczywiście niezmiernie ważne, jednak nie tylko na nie powinniśmy zwracać uwagę, gdy wybieramy poduszki do ogrodu.
Warto także znaleźć rozwiązania, które optymalnie wpisują się w styl przydomowej aranżacji. Co możemy wybrać?
W ogrodach minimalistycznych i nowoczesnych świetnie sprawdzają się produkty w jednolitym kolorze, kontrastującym z neutralny odcieniem samych mebli. W niektórych przypadkach warto postawić na proste, geometryczne wzory (np. pasy), najlepiej w monochromatycznych odcieniach lub w kontrastujących barwach. Szczególnie dużą popularnością cieszą się zestawienia czerni i bieli.
Miłośnicy naturalności mogą postawić na poduszki w odcieniach zieleni – wpisują się w otaczającą przyrodę oraz równocześnie w bieżące trendy stylistyczne, w których zieleń stanowi ponownie jeden z chętniej wybieranych kolorów.
W aranżacjach klasycznych lub retro warto natomiast stawiać na wielobarwne modele, ze zróżnicowaną fakturą oraz ozdobnymi wzorami. Ciekawie prezentują się poszewki z dłuższym włosiem, na przykład imitujące plusz lub zamsz.
W ogrodach śródziemnomorskich lub orientalnych można postawić na modele ze wzorami arabskimi lub w intensywnych, ciepłych barwach.
 

Poduchy – droga do ogrodowego sukcesu

 
Niemal każdy typ mebli do ogrodu wymaga poduszek. Warto zatem znaleźć rozwiązania łączące funkcjonalność ze sporymi walorami dekoracyjnymi.
Dzięki temu wypoczynek w ogrodzie stanie się jeszcze przyjemniejszy, a my ciekawie udekorujemy przestrzeń, bez wydawania olbrzymich funduszy na akcesoria lub nowe wyposażenie.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku