Kategoria obuwia sportowego jest bardzo szeroka. Znaleźć w niej można modele przystosowane nie tylko do aktywności fizycznej, ale również do użytku codziennego. Warto więc sprawdzić dostępną ofertę, a także zastanowić się, na co panie powinny zwrócić uwagę jeszcze przed zakupem. Zdecydowanie ułatwi to wybór butów sportowych na dłuższy czas.

Do czego buty sportowe?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to obuwie stworzone przede wszystkim do rozmaitych aktywności fizycznych. Modele uniwersalne najlepiej sprawdzają się podczas biegania, jazdy na rowerze oraz dłuższych spacerów. Do tego dodać można również modele dedykowane, czyli stworzone do konkretnej dyscypliny.

To jednak nie wszystko. Obuwie sportowe, takie jak na przykład adidas Advantage, często ma szersze zastosowanie. Doskonale sprawdza się również podczas użytku codziennego. Na przykład w ramach sportowych stylizacji, przygotowywanych do pracy, szkoły czy też na luźną imprezę. Takie buty cenione są głównie ze względu na sporą wygodę noszenia. Nie obciążają zbytnio stóp, gwarantują przy tym odpowiednią cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci. Po całym dniu nogi nie są więc tak zmęczone, jak chociażby w przypadku użycia szpilek.

Jakie buty sportowe dla kobiet? 

Klientki mogą liczyć na bardzo bogaty wybór obuwia sportowego, zarówno uniwersalnego, jak i dedykowanego. Wszystko to sprawia, że warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, które ułatwią dobór butów do własnych potrzeb.

  • Amortyzacja. Istotna wówczas, gdy wykonujesz codziennie wiele kilometrów. Dodatkowy, sprężysty materiał na podeszwie zapewni odpowiednie wsparcie podczas chodzenia, a także pochłanianie wstrząsów. Dzięki temu stopy znacznie mniej się męczą.
  • Elastyczna podeszwa. Dobrze dopasowuje się do ruchu stopy. Za sprawą bliskiego kontaktu z podłożem, sprawia wrażenie, że chodzisz boso. Buty z taką podeszwą są bardzo lekkie, najlepiej sprawdzają się jednak na krótkich dystansach i na równym podłożu.
  • Miękka wyściółka. Powinna gwarantować skuteczne odprowadzanie wilgoci i dobrą cyrkulację powietrza. Niektóre wyściółki są projektowane w taki sposób, aby można było włożyć buty na gołą stopę.
  • Przyczepność. Buty z gumową podeszwą zapewniają zwiększona przyczepność oraz wytrzymałość. Warto z nich korzystać podczas biegania w trudniejszych warunkach.
  • Dodatki. Wymienić można między innymi siateczki zwiększające cyrkulację powietrza czy też płytki z włókien węglowych, które przyspieszają krok.

Oczywiście cały czas otwarta pozostaje kwestia designu obuwia. Wybór pod tym względem jest jednak sprawą indywidualną, dlatego pozostawiajmy ją Tobie.

adidas Advantage

Jak można się domyślić, oferta rynkowa jest bardzo szeroka, dlatego każda z klientek powinna znaleźć coś dla siebie. Przykładem obuwia sportowego, które dobrze sprawdza się także na co dzień, jest seria adidas Advantage.

Znaleźć można w niej buty z cholewką wykonaną ze skóry powlekanej. Tekstylna wyściółka dobrze radzi sobie z odprowadzaniem wilgoci, a gumowa podeszwa zapewnia odpowiednią przyczepność. Wspomnieć należy również o technologii Cloudfoam Comfort. Jest to piankowa wkładka, którą umieszcza się podeszwie środkowej. Służy ona przede wszystkim do amortyzacji. Bardzo dobrze pochłania wstrząsy, a także tłumi drgania. Gwarantuje efekt trzymania stopy na miękkiej poduszce, co oczywiście przekłada się na wygodę noszenia.

Sportowe obuwie dla kobiet to doskonały wybór nie tylko na trening, ale również na co dzień. Zwłaszcza że występuje w tak wielu odmianach, zróżnicowanych pod względem designu oraz użytych materiałów i technologii.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku