Zależy Ci na zgubieniu zbędnych kilogramów? Spokojnie! Jesteś w grupie 40 % Polaków, którzy nie są zadowolenie ze swojej wagi. By odnieść sukces i zrealizować postanowienie nie wystarczy samozaparcie i dyscyplina, potrzebny jest również skuteczny trening. Możesz biegać, iść na siłownie lub wybrać wesoły i energetyczny sprzęt fitness jakim jest trampolina!


Poczuj się jak dziecko i chudnij

Niekwestionowaną zaletą treningu na trampolinach jest dziecięca radość. Wykonujesz intensywne ćwiczenia, ale nie czujesz się jak w trakcie katorżniczego treningu np. ze sztangą. Możesz skakać lub kołysać się w rytm muzyki, przy tym wesoło śpiewać, a efekty przyjdą szybciej niż się spodziewasz. Po treningu poczujesz się zmęczona, ale pozytywnie nastawiona, radosna i spełniona. 
 
Trampolina fitness sprawi, że:
- spalisz kalorie,
- zgubisz zbędne kilogramy,
- poprawisz kondycję,
- ujędrnisz ciało,
- zadbasz o stawy,
- wzmocnisz mięśnie.
To wszystko stanie się, kiedy Ty będziesz się bawić w najlepsze! Trening? Nie, to przyjemność! 
 

Trampolina fitness – jak skutecznie ćwiczyć, by schudnąć? 

Na początku wybierz miejsce, w którym chcesz ćwiczyć. Możesz wybrać fitness klub i zapisać się na zajęcia jumping fitness. Jeśli jesteś osobą początkującą znajdź klub, który oferuje podział grup ze względu na poziom zaawansowania i umiejętności uczestników. Możesz również wybrać trening w domu. Trampolina nie jest drogim sprzętem, nie zajmuje też dużo miejsca, więc z łatwością zmieścisz ją w mieszkaniu czy domu. Kupując sprzęt do użytku domowego zwróć uwagę na jakość wykonania i wybierz model posiadający rączkę. Na takiej trampolinie ćwiczy się łatwiej i w razie konieczności można się przytrzymać, więc jest też bezpieczniej. 
Jeśli Twoim celem jest utrata wagi, zaplanuj trening tak, by trwał około godziny i był wykonywany minimum 3 razy w tygodniu. Powinien składać się z rozgrzewki, części głównej i cool down. Trampolina będzie idealnym sprzętem do wykonania treningu cardio, interwałów czy wzmacniania. Kombinacja tych trzech rodzajów przyniesie najlepsze rezultaty. Po pierwsze schudniesz, po drugie wzmocnisz i ujędrnisz ciało, tak by wyglądało atrakcyjnie.
 

Żyj zdrowo – skacz, jedz, chudnij!

Trening to nie wszystko! Efekty będą szybsze i spektakularne, jeśli oprócz wysiłku fizycznego zadbasz również o zdrową dietę. Całość powinna być skomponowana w taki sposób, by doprowadzić do ujemnego bilansu kalorycznego. 
Poza tym:
  • Jedz tyle ile potrzebujesz – Nie staraj się ani głodzić, ani przejadać usprawiedliwiając się wykonanym treningiem. Wytłumaczenia w stylu „zasłużyłam na porcję frytek” są najgorsze, zataczasz przez nie błędne koło. Nie chodzi bowiem o zasługiwanie na jedzenie, ale o zdrowe odżywianie, które ma się stać nawykiem!
  • Wybieraj świeże produkty – Unikaj przetworzonych produktów. Są bardziej kaloryczne i trudniejsze do przetrawienia dla organizmu.
  • Zaplanuj posiłki – Planując posiłki jesz tylko to co znajdzie się w Twoim jadłospisie dnia, unikniesz dzięki temu niepotrzebnego podjadania, czyli zbędnych kalorii.
 
Jedz, skacz, baw się dobrze i chudnij. Ten trening będzie miał sens, jeśli odnajdziesz w sobie dziecko!
 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Pakowanie próżniowe jedzenia

Wersja do druku