Dieta pudełkowa Kraków, catering dietetyczny Wrocław, pudełkowe jedzenie Warszawa - popularność tych haseł w internetowej wyszukiwarce wciąż rośnie. Nic w tym dziwnego. Mieszkańcy dużych miast coraz częściej stawiają na smaczne i zdrowe diety pudełkowe, opracowane przez dietetyków i przygotowane przez najlepszych kucharzy. To rozwiązanie szybkie i bardzo opłacalne. Czym kierować się przy wyborze diety pudełkowej? Sprawdź poniższe wskazówki.

Znajdź catering w swojej okolicy

Profesjonalne firmy cateringowe stale rozszerzają swój zasięg. Dietę pudełkową, dostosowaną do swoich potrzeb żywieniowych, znajdziesz dziś już nie tylko w dużych miastach. Dowóz posiłków odbywa się również na terenach mniejszych miejscowości, na przykład takich jak: Kołobrzeg, Jastrzębie-Zdrój, Bochnia, Bielsko-Biała czy Legnica. Jak znaleźć odpowiednią firmę cateringową? Wpisz w wyszukiwarkę hasło “dieta pudełkowa” i nazwę swojego miasta (na przykład dieta pudełkowa Kraków). Przejrzyj dostępne wyniki i oferty różnych firm. Pomocne mogą okazać się również opinie innych klientów. Gdy już wybierzesz firmę, przejdź do wyboru menu.

Wybierz program dla siebie

Profesjonalne firmy cateringowe mają w swojej ofercie od kilku do nawet kilkunastu programów dietetycznych. Swoją dietę pudełkową możesz opracować samodzielnie, wybierając posiłki jak z restauracyjnego menu. Możesz również zdecydować się na jeden z gotowych pakietów, opracowanych przez dietetyków. Pod hasłem dieta pudełkowa Kraków, Wrocław, Warszawa itp. znajdziesz między innymi następujące programy dietetyczne:

  • dieta dla aktywnych - odpowiednio urozmaicone i zbilansowane posiłki dla tych, którzy prowadzą aktywny tryb życia i chcą zadbać o formę,
  • dieta niskoenergetyczna dla osób, które chcą zredukować masę ciała,
  • catering dietetyczny dla wegetarian - bez mięsa i ryb,
  • dieta roślinna dla wegan, w której nie ma żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego,
  • dieta bez  glutenu i laktozy, czyli catering dietetyczny dla osób z nietolerancjami pokarmowymi,
  • dieta dla kobiet w ciąży - ze zwiększoną ilością warzyw i owoców,
  • catering dietetyczny dla osób chorych na cukrzycę, oparty o produkty o niskim indeksie glikemicznym,
  • dieta dla chorych na niedoczynność tarczycy, oparta na produktach bez glutenu, laktozy i soi.

Skonsultuj się ze specjalistą

Niektóre firmy cateringowe oferują także bezpłatne konsultacje z dietetykiem. Warto z nich skorzystać, aby dowiedzieć się, jak dostosować dietę do swojego trybu życia. Dietetyk podpowie, jak obliczyć indeks BMI (wskaźnik masy ciała) i w jaki sposób określać kaloryczność posiłków. Doradzi również, który program dietetyczny wybrać. Nowoczesne systemy umożliwiają szybkie złożenie zamówienia przez Internet. Dzięki temu już następnego dnia możesz znaleźć pod swoimi drzwiami paczkę z dietą pudełkową. Gotowy na zmiany w swoim żywieniu? Powodzenia! 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Pumpernikiel indeks glikemiczny
catering

Wersja do druku