Sen, obok zdrowej diety i aktywności fizycznej, jest niezbędnym elementem troski o nasz organizm. Jak zadbać o jego jakość? Tę misję warto powierzyć w ręce Hilding, lidera wśród producentów łóżek i materacy.

1. Wybierz materac o odpowiedniej twardości

Twardość materaca jest jednym z najważniejszych wyznaczników komfortu snu. Na materacu, który będzie za twardy lub za miękki, a więc źle dobrany pod kątem preferencji i gabarytów ciała, nie wyśpisz się za dobrze. Bezsenne noce, podczas których przewracasz się z boku na bok, nie mogąc znaleźć wygodnej pozycji snu, szybko przełożą się na złe samopoczucie i pogorszenie codziennego funkcjonowania. Spanie na materacu o nieodpowiedniej twardości to również ryzyko uszkodzenia kręgosłupa i pojawienia się problemów z układem krążenia.

W ofercie Hilding znajdziesz materace o zróżnicowanym stopniu twardości: miękkie, średnio twarde, twarde i bardzo twarde. Szeroka gama modeli pozwala wybrać rozwiązanie idealnie dostosowane do wymagań każdego użytkownika. Dla osób, które mają trudność w doborze parametrów dedykowane są materace dwustronne, różne pod kątem twardości po obu stronach (H2/H3 lub H3/H4), a także materac Electro, którego innowacyjna konstrukcja umożliwia modyfikację twardości aż na 6 poziomach.

2. Zadbaj o komfort termiczny

Podczas snu metabolizm spowalnia, a temperatura ciała delikatnie się obniża. Spadek ciepłoty ciała jest naturalnym sygnałem dla organizmu, że przyszedł czas na wypoczynek. To dlatego właściwa temperatura w sypialni, a także takie czynności jak wietrzenie pokoju mogą być pomocne w prawidłowym przebiegu procesów termoregulacji i przyspieszeniu zapadnięcia w sen.

Zbytnie uczucie zimna lub gorąca, które potrafi skutecznie zakłócić fazy sny, może wynikać nie tylko z zaburzenia funkcjonowania organizmu, ale również ze źle dobranej pościeli lub materaca. Podłoże, które nie jest odpowiednio wentylowane będzie magazynować ciepło i uwalniać je podczas nocy, powodując efekt tzw. „gorącego materaca”.

Troska o komfort termiczny sprzyja wydłużeniu fazy głębokiego snu, podczas której zachodzi intensywna regeneracja organizmu. Z tym zadaniem świetnie radzą sobie materace Hilding o funkcjach termoregulacyjnych. Model Conga wyposażony w piankę chłodzącą FloFom i warstwę piany Visco, która aktywnie reaguje na ciepło ciała zapewnia optymalne warunki do snu zarówno latem, jak i zimą.

3. Przyjmij prawidłową pozycję snu

Sen w zdrowej pozycji jest najlepszym sposobem na to, by każdego ranka obudzić się wyspanym i wypoczętym. W trosce o jakość wypoczynku warto więc zadbać o prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Udowodniono, że najbardziej korzystnym układem ciała jest pozycja embrionalna (na boku z kolanami przy ciele) lub spanie na niedominującym boku. W tym ustawieniu plecy układają się w najbardziej naturalny, esowaty sposób. 

Pozycja snu to jedno, ale równie ważny jest wybór materaca, który zagwarantuje odpowiednie wsparcie i nie dopuści do wykrzywiania się kręgosłupa. Rozwiązania Hilding, zaprojektowane z zasadami ergonomii, podpierają sylwetkę na całej długości, odciążając tym samym mięśnie i stawy. Wyposażone w system 7 stref twardości, generują nieco inny nacisk na poszczególne partie organizmu, dzięki czemu amortyzują najbardziej newralgiczne punkty (głowę, ramiona i biodra) oraz promują zdrową postawę ciała.

Za ortopedyczne właściwości cenione są zwłaszcza materace piankowe Hilding z pianki typu memory, która precyzyjnie dostosowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Więcej na ten temat przeczytasz w tekście „Czym jest materac termoelastyczny? Zalety materacy z pianki visco/memory”.

Załącznik:
wybierz-materac-o-odpowiedniej-twardosci.jpg

4. Wypełnij sypialnię aromatami, dzięki którym lepiej się wyśpisz

Dobroczynne działanie aromaterapii jest znane już od starożytności. Otaczanie się zapachami pozwala wprowadzić organizm w stan relaksu i przyspiesza proces zasypiania.

Do najbardziej skutecznych aromatów w walce z bezsennością należą m.in. melisa, rumianek i lawenda. To właśnie ta własność lawendy stała się inspiracją do stworzenia pokrowca na materac Velur by Hilding. Przyjemny zapach lawendy regularnie uwalniany przez tkaninę ma udowodnione działanie nasenne, a także redukuje stany lękowe, napięcia nerwowe, wycisza i łagodzi dolegliwości bólowe (źródło: https://sennamaterace.pl/baza-wiedzy/107_zapachy-sprzyjające-zasypianiu).

5. Dobierz akcesoria przyjazne dla zdrowia

Komfort snu podniesie nie tylko dobrze dobrany materac, ale także dodatkowe akcesoria takie jak świeża, wysokogatunkowa pościel, wyprofilowana poduszka czy regulowany stelaż - przydatny zwłaszcza, jeśli cierpisz na nieustające cierpnięcie kończyn.

Wśród produktów Hilding znajdują się poduszki ortopedyczne wykonane z pianki termoelastycznej, które są niezwykle wygodne i bezpieczne dla zdrowia. Ich konstrukcja oparta na elastycznej piance sprawia, że podgłówek bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu głowy, szyi oraz ramion, a ponadto na bieżąco reaguje na zmiany pozycji snu. Taka poduszka świetnie sprawdzi się także włożona między nogami w przypadku osób z problemami układu ruchu i w trakcie rehabilitacji.

Po inne wskazówki, jak urządzić stylową i zdrową sypialnię odsyłamy do artykułu „Modna sypialnia – najciekawsze inspiracje oraz trendy w aranżacji sypialni”.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Szkolenie psa

Wersja do druku