Spanie z partnerem może być trudne, jeśli osoba leżąca obok należy do wiercących się, mających niespokojny sen. Rozwiązaniem może być materac.

Zdrowy, spokojny sen

Żeby być w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej powinniśmy spać wystarczająco. Chodzi tu zarówno o długość jak i jakość snu. Wszyscy wiemy jak delikatna to materia i jak wiele jest czynników, które mają znaczenie. Przede wszystkim, znaczenie ma to jak czujemy się ogólnie - czy nie mamy problemów ze zdrowiem, nie odczuwamy stresu, nie mamy zaburzeń hormonalnych. Ponadto, niebagatelne znaczenie mają warunki snu w sypialni - temperatura, zaciemnienie, hałas. Ze snu wybić potrafi nas nieodpowiedni, za miękki lub za twardy materac, zbite, niewygodne poduszki. Wiele osób wskazuje jednak, że najbardziej doskwierającym problemem jest partner, który wierci się, chrapie i przebudza w nocy. To on najczęściej nas wybudza, utrudnia zaśnięcie, co zaburza nasz cały cykl snu. W takiej sytuacji warto zainwestować w materac, który tłumi drgania osoby leżącej obok, tak aby wiercenie się nie stanowiło problemu. 

Wybierając materac warto zwrócić też uwagę na to, aby był on wygodny nie tylko w kontekście spania z drugą osobą, ale również jeśli chodzi o odprężenie i regenerację organizmu. Dobry produkt ma za zadanie podparcie różnych części ciała, odciążenie mięśni i kręgosłupa i relaks po długim, ciężkim dniu. Weźmy pod uwagę n a przykład materac polecany przez zdrowykregoslup.pl, uznawany za materac ortopedyczny - taki model zapewni nam odpowiednią "postawę" w czasie snu.

Materace lateksowe dla par

Dobrym rozwiązaniem dla par są materace lateksowe. Ich właściwości sprawiają, że są one coraz popularniejsze na wśród użytkowników. Charakteryzują się bardzo wysoką trwałością i wytrzymałością - możemy mieć pewność, że materac nie odkształci się pod wpływem korzystania z niego i posłuży nam przez długie lata. Te właściwości są zasługą wypełnienia z mleczka kauczukowego z lateksem syntetycznym. Materace lateksowe mają zdolność tłumienia drgań i ruchów, tak więc osoby, które narzekają na niespokojnego partnera będą zadowolone z takiego wyboru. Warto zauważyć, że ten model ma też zalety dla każdej ze śpiących na nim osób - podpiera różne części ciała, uwzględniając zróżnicowane potrzeby partii, dostosowując się do krzywizn na przykład barków czy dolnej części kręgosłupa. W materacach lateksowych stosuje się bowiem konstrukcję siedmiu różnych stref twardości. Dzięki temu, eliminujemy czynnik niewygody spowodowanej niedobranym materacem. Większa jest więc szansa, że nasz partner nie tylko nie będzie nam przeszkadzał wierceniem się, ale również - nie będzie wykonywał aż tak wielu ruchów, szukając odpowiedniej pozycji. Szukając materaca, zajrzyjmy na stronę sleepinghouse.pl

 

Materac Hilding Melody

Najlepsze modele na rynku

Na rynku dostępnych jest wiele zróżnicowanych modeli materacy, które idealnie sprawdzą się parom. Jednym z nich jest model Hildin Melody. Konstrukcja jego wkładu tworzona jest przez lateksowy blat o wysokości 18 centymetrów. Wyróżnia się swoimi właściwościami antyalergicznymi, antygrzybiczymi i antybakteryjnymi, dlatego też jest znakomitym wyborem dla astmatyków i alergików - pomyślmy tylko ile razy budził nas w nocy kaszel partnera. Hilding Melody to model w przystępnej cenie. Wyposażony jest też w otwory, dzięki którym charakteryzuje go wentylacja, przeciwdziałająca gromadzeniu się wilgoci i rozwojowi drobnoustrojów.

Warto sprawdzić także model Janpol Fides - jest on materacem lateksowym, piankowym. Będzie dobrym wyborem dla osób, które lubią twarde materace. Również sprawdzi się dla osób wrażliwych na kurz czy roztocza. Żeby ograniczyć jego zużycie, zastosowano w nim technologię umożliwiającą jego obracanie - dzięki temu produkt zużywa się zdecydowanie wolniej i bardziej równomiernie. Materac Janpol Fides będzie dobry dla osób o większej masie ciała - tacy użytkownicy chwalą sobie podparcie dawane przez ten model.

 Oba materace są doskonałym wyborem i należą do najlepszych modeli dostępnych na rynku. Janpol Fides jest twardszy i wyższy, dzięki pokrowcom, które można prać w 40 stopniach stanowi produkt bardzo higieniczny. Jest jednak modelem dużo droższym niż Hilding Melody, który w swojej kategorii materacy znajduje się w absolutnej czołówce. Hilding dostępny jest w z pokrowcami, które można prać w 40 i 60 stopniach, należy do materacy twardszych niż u konkurencji, a jednak będzie delikatniejszy niż Janpol Fides, dlatego też polecany jest tym osobom, które nie chcą, aby materac miał bardzo wysoki stopień twardości. Warto wspomnieć, że i ten model możemy odwracać, spowalniając jego zużycie.

Wybierając materac dla dwojga kierujmy się także indywidualną wygodą jego użytkowników.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku