Powszechna komputeryzacja i szybki rozwój technologii powodują, że większość z nas nie wyobraża już sobie życia bez smartfonu, laptopa czy smartwatcha. Trzeba przyznać, że są one niezwykle funkcjonalne i ułatwiają wiele codziennych sytuacji. Szczególnie jeśli zaopatrzymy się w odpowiednie aplikacje. Wybieramy najlepsze. Sprawdź, czy masz je wszystkie!
Messenger
To chyba najpopularniejszy bezpłatny komunikator od Facebooka. Umożliwia on wysyłanie wiadomości tekstowych, prowadzenie rozmów głosowych, a nawet telekonferencji, przesyłanie zdjęć, filmów oraz plików z dokumentami. Od jakiegoś czasu pozwala również na udostępnianie zdjęć i filmików większej grupie osób oraz prowadzenie relacji na żywo. Dla zwiększenia wygody Messengera można zsynchronizować z listą kontaktów telefonu.
 
Aplikacje bankowe
Każdego dnia płacimy bezgotówkowo za zakupy, zlecamy przelewy czy korzystamy z płatności BLIK. Dzięki aplikacjom mobilnym, które obecnie posiada zdecydowana większość banków, możemy robić to szybciej i łatwej niż do tej pory, a dodatkowo skutecznie kontrolować swoje finanse. Pozwalają one chociażby na sprawdzenie stanu konta bez konieczności logowania się do bankowości internetowej, umożliwiają błyskawiczne przelewy, ustawienie limitów dziennych czy szybkie doładowanie telefonu. Bardzo wygodną opcją jest również BLIK, czyli sposób płatności z użyciem kodu BLIK, który umożliwia płacenie, wypłacanie i przelewanie z użyciem telefonu.
 
Mapy Google
To idealna aplikacja dla osób, które dużo podróżują. Dzięki niej można nie tylko szybko wyznaczyć trasę niemal w każdym miejscu na świecie, ale również sprawdzić jakie występują na niej utrudnienia . Możliwe jest także podejrzenie drogi lub miejsca docelowego – dostępne są zdjęcia z lotu ptaka oraz tzw. Street View. Mapy Google pozwalają na wytyczenie trasy i obliczenie czasu, jaki zajmie jej pokonanie dla osób podróżujących samochodem, pociągiem, rowerem lub pieszo.

Storytel
Ta aplikacja z pewnością spodoba się wszystkim, którzy uwielbiają audiobooki i  chcą mieć możliwość słuchania ich bez względu na to, gdzie się znajdują. Baza tytułów Storytela jest tak duża, że każdy bez problemu znajdzie tam coś dla siebie. Wybierać można spośród literatury pięknej, kryminałów, thrillerów, biografii, literatury faktu, tytułów dla dzieci, książek do nauki języków itp. Warto dodać, że Storytel działa również offline. Korzystanie ze Storytel jest płatne, miesięczny  koszt to niecałe 30 zł .  
 
Aplikacje zakupowe
Wszyscy, którzy korzystają ze sklepów online, wiedzą jak wygodne jest to rozwiązanie. Pozwala nie tylko na robienie szybkich zakupów, ale również personalizuje dla nas ofertę na podstawie wcześniejszych zakupów, dzięki czemu łatwiej znajdujemy to, czego szukamy. Większość sklepów internetowych udostępnia klientom korzystającym z aplikacji specjalne kody rabatowe i promocje. Niektóre z nich prowadzą również  programy lojalnościowe dla stałych klientów.
 
Orange Flex
To w skrócie Plan komórkowy w aplikacji. Powinna się znaleźć na smartfonach wszystkich osób ceniących niezależność i swobodę. Dzięki niej można zarządzać jedną z najnowocześniejszych ofert mobilnych dostępnych na rynku. Żeby dołączyć do Orange Flex, wystarczy pobrać wspomnianą aplikację ze sklepu App Store lub Google Play, a następnie przejść przez prostą i szybką rejestrację. Po aktywacji usług, w aplikacji możesz samodzielnie zmieniać swój Plan, włączać pakiety dodatkowe, a nawet zawiesić swoją subskrypcję. Powoduje to, że zarządzanie własną ofertą jest szybkie i niezwykle wygodne. W aplikacji masz do wyboru 4 Plany, najtańszy to koszt 25 zł miesięcznie (w opcji rodzina 15 zł).

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku