Jednym z najlepszych sposobów na zabawę dla dzieci jest wykorzystanie do tego celu suchego basenu z piłeczkami. Mało tego, taka zabawka znacząco wpływa na rozwój psychiczny i fizyczny dziecka. Przede wszystkim podczas zabawy maluchy ćwiczą utrzymywanie równowagi, rzucają nimi do kosza, ale co najważniejsze - bardzo dużo się ruszają, co w ich przypadku jest bardzo ważne.

. Suchy basen można kupić w większości sklepów z zabawkami, a także zrobić go samemu. Najważniejszy jest wybór odpowiednich piłeczek. Jakie wybrać?

(Piłeczki do suchego basenu - https://misioohandmade.pl/pileczki-do-suchego-basenu/)

Co to jest suchy basen z piłeczkami?

Suchy basen jest połączeniem specjalnej pianki, która pokryta jest bardzo przyjemnym w dotyku pokrowcem. Zastosowany materiał podłoża bardzo szybko i łatwo się odkształca, dzięki czemu suchy basen szybko powraca do swojego pierwotnego wyglądu.

Jest to oczywiście ogromna zaleta tej zabawki. Ma ona ich znacznie więcej, jednak z punktu widzenia konstrukcji i zastosowanego materiału, jest to po prostu jej ogromny atut. Ścianki suchego basenu mają zazwyczaj grubość około pięciu centymetrów, natomiast spód około dwóch. Oczywiście są to wymiary wystarczające dla malucha, jednak można zakupić modele o grubszych ściankach i podłożu. Piłeczki do suchego basenu to oczywiście element podstawowy i wręcz najważniejszy, który musi znajdować się w całym zestawie. Bez nich nie byłoby żadnej frajdy i zabawy.

Jak wybrać piłeczki do suchego basenu?

Piłeczki do suchego basenu występują w kilku odmianach. Mogą być wyprodukowane z bardzo miękkiego plastiku lub pianki. Rzadziej spotyka się piłeczki gumowe, które od bardzo dawna nie są już wykorzystywane w takich zabawkach. Piłeczki do suchego basenu sprzedaje się głównie w zestawach, w których mieści się od 50 do nawet 1000 sztuk. Zazwyczaj są wielobarwne, jednak można kupić również pakiety jednokolorowe. Średnica piłeczek waha się między 5 a 8 centymetrami.

Piłeczki do suchego basenu powinny być przede wszystkim bardzo elastyczne, aby nie pękały. Większość z nich stworzona jest z materiału, który bardzo szybko i łatwo się odkształca, powracając tym samych do pierwotnego kształtu. Innym rozwiązaniem jest kupowanie piłeczek do suchego basenu z pianki.

Kulki do basenu muszą także posiadać specjalne atesty, które świadczą o tym, że nie są one szkodliwe. Bardzo często suche baseny wykorzystuje się podczas rehabilitacji dzieci. Kolorowe piłeczki mają korzystny wpływ na rozwój maluchów nie tylko fizyczny, ale także psychiczny, dostarczając im różnych bodźców, jak chociażby kolorów.

 

Kupując piłeczki do suchego basenu, powinno się je uprzednio sprawdzić. Oczywiście przebieranie wszystkich, z paczki tysiąca sztuk byłoby zbyt czasochłonne, raczej mowa tutaj o wyrywkowej weryfikacji jakości. Plastikowe kuleczki składają się z dwóch półkul, na których łączeniu nie mogą znajdować się żadne zadziorki. Istnieje bowiem ryzyko skaleczenia się nimi przez dziecko. Tylko piłeczki stopione razem i tworzące jednolitą gładką powierzchnię są w stanie zagwarantować maluchowi bezpieczną zabawę.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

zabawki edukacyjne
zabawki dla dzieci
prezenty ?wiateczna

Wersja do druku