Zegarki na rękę wracają do łask. Od kilku już lat zauważamy wyraźne zainteresowanie tymi prostymi, lecz bardzo praktycznymi urządzeniami. Choć jeszcze niedawno wieszczono koniec „ery zegarków na rękę”, których najważniejsze funkcje miały przejąć telefony, to obecnie zyskują znów na znaczeniu. Jakie są tego powody? Wydaje się, że do najważniejszych należą względy estetyczne. Zegarki świetnie sprawdzają się jako element ubioru – mogą być jego estetycznym dopełnieniem. Zapraszamy do lektury, w trakcie której dowiesz się – na co zwrócić uwagę, by kupowany przez nas zegarek na rękę był nie tylko praktyczny, ale też dobrze komponował się z naszym stylem.
fot. happytime.com.pl

„Zegarek” zegarkowi nierówny – czyli o wyborze zegarków na rękę…

Jeśli rozważasz możliwość zakupu zegarka na rękę – warto wziąć pod uwagę kilka najważniejszych parametrów. Pomogą one w wyborze takiego urządzenia, które spełni nasze wymagania, a które nie okaże się niechcianym zakupem.

Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie – do czego potrzebny jest mi zegarek. Oczywistą sprawą jest, że będziemy na nim sprawdzać aktualną godzinę. Niemniej – należy wziąć pod uwagę także okazje, przy których będziemy go nosić. Te natomiast mogą być najróżniejsze – zaliczają się tu zarówno okazje formalne, biznesowe, towarzyskie, jak i codzienne.

Jeśli poszukujemy zegarka, z którego będziemy korzystać na co dzień – wówczas lepiej sięgnąć po urządzenie wyposażone w dodatkowe funkcje. Oprócz wskazywania godziny, przydatny może być wskaźnik daty, dnia tygodnia, chronograf, krokomierz. Funkcje te przydają się w codziennym życiu, choć oczywiście – wpływają na wygląd samego urządzenia. Generalna zasada jest prosta – im więcej funkcji ma dany zegarek, tym zwykle będzie on większy oraz cięższy.

Elegancki zegarek – czyli jaki?

Jeśli natomiast zegarek ma nam dodawać szyku lub elegancji – wówczas lepiej zdecydować się na klasyczny zegarek o prostej tarczy. Do najbardziej eleganckich kształtów należą klasyczne – koło, owal, prostokąt lub kwadrat. W zależności od stylu naszego ubioru możemy wybrać taki model, który będzie z nim dobrze korespondował zarówno pod kątem kształtu, wielkości, jak i koloru.

Istotna jest także bransoleta, która najczęściej jest skórzana lub stalowa. Ta ostatnia jest bardziej wytrzymała i korzystają z niej osoby noszące zegarek na co dzień. Na spotkaniach biznesowych natomiast lepiej prezentuje się zegarek z bransoletą skórzaną. W zegarki obu typów możesz zaopatrzyć się pod adresem: https://happytime.com.pl/timex.html.

Mechanizmy działania zegarków na rękę

Jeszcze kilka dekad temu, niemal wszystkie dostępne zegarki posiadały mechanizm sprężynowy, nazywany niekiedy także po prostu – automatycznym. Obecnie natomiast korzysta się z innych, bardziej sprawnych i wytrzymałych mechanizmów. Do takich należy mechanizm kwarcowy, oparty na działaniu niedużej baterii. Zegarki takie rozpoznamy po umieszczonej na ich obudowie nazwie – quartz. Jego specyficznymi odmianami są mechanizmy nazywane solarnym lub kinetic.

Ten ostatni cieszy się wyjątkową popularnością. Jego działanie polega na zachowywaniu energii mechanicznej, generowanej w czasie zwykłych ruchów ręką. Zostaje ona przeformowana do postaci energii elektrycznej, która staje się źródłem napędzającym cały mechanizm. W rezultacie – w zegarkach takich nie stosuje się w ogóle baterii, gdyż nie wymagają one tego typu źródła zasilania.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku