Sucha, łuszcząca się i zaczerwieniona skóra nie wygląda najlepiej. Dlatego ważny jest krem nawilżający, który przywróci jej dawny zdrowy wygląd i ochroni przed odwodnieniem. Problemem jest jednak to, jaki kosmetyk wybrać, by był skuteczny. Na te kwestie z pewnością warto zwrócić uwagę.

Krem nawilżający, tak jak każdy inny kosmetyk, który stosujemy, powinien być odpowiednio dopasowany do potrzeb osoby, która po niego sięga. Jest jednym z najczęściej stosowanych specyfików, dlatego wybierając go, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii.

 

Krem nawilżający – dlaczego taki ważny?

Każda twarz potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Upały, mróz, zmienna temperatura, wiatr i wiele innych czynników zewnętrznych sprawiają, że skóra staje się przesuszona. Dlatego krem nawilżający do twarzy to tzw. kosmetyczny niezbędnik. Odpowiednie nawodnienie cery umożliwia ustabilizowanie różnych procesów, które zachodzą w skórze, dzięki temu zredukowane są problemy, z którymi zmagają się osoby bez względu na rodzaj cery. Dlatego warto sięgać po wysokiej jakości krem nawilżający tworzący niewidzialną ochronę, jak np. Hyalurogel od Mixa, który dzięki temu, że został wzbogacony o kwas hialuronowy, utrzymuje odpowiednie nawodnienie skóry.

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając krem nawilżający?

Wybierając krem nawilżający, należy zwracać uwagę przede wszystkim na skład. Kosmetyk nie powinien zawierać alkoholu i parabenów, szczególnie jeśli stosować go mają alergicy. Osoby o wrażliwej cerze powinny wybierać specyfik przeznaczony właśnie do takiej cery. Wiele specyfików dostępnych w drogeriach zawiera mnóstwo chemicznych substancji zapachowych, dzięki czemu mają piękną woń, ale nie są tak skuteczne. Dobry krem nawilżający powinien zawierać naturalne składniki i oleje. Dobrze, by był wzbogacony o witaminy, dzięki czemu skóra staje się zdrowsza i piękniejsza.

Krem nawilżający powinien mieć lekką konsystencję i szybko się wchłaniać – jest to szczególnie istotne, jeśli nakładamy kosmetyk przed wykonaniem make-upu i nie mamy czasu na czekanie, aż tzw. tłusty film zniknie z naszej skóry.

 

Ekonomiczne opakowanie

Krem nawilżający powinien znajdować się w wygodnym opakowaniu – najlepiej niedużym, szklanym, odkręcanym słoiczku. Po co? Otóż wymyślne opakowania mogą utrudniać całkowite wydobycie produktu, co wiąże się z tym, że się marnuje.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku