Aktualnie coraz więcej klientów zwraca uwagę na skład kosmetyków, które kupują. Zarówno w drogeriach, jak i sklepach internetowych znajdziemy duży wybór różnego rodzaju specyfików, przeznaczonych do pielęgnacji nawet najbardziej wymagającej skóry. Jednak niewielu konsumentów zdaje sobie sprawę z tego, jak dużo substancji chemicznych znajduje się w popularnych kosmetykach oraz jak szkodliwe są one dla naszego organizmu. Na szczęście od kilku lat na rynku istnieje alternatywa w postaci kosmetyków naturalnych, które zyskują coraz większą rzeszę zwolenników.

Czym charakteryzują się kosmetyki naturalne? 

Do chwili obecnej nie powstała żadna definicja, która pomogłaby w pełni rozdzielić kosmetyki naturalne od tych składających się głównie z syntetycznych dodatków. W tym przypadku granice są umowne i pod co najmniej kilkoma względami można uznać je jako bardzo dobre rozwiązanie. Dlaczego? Ponieważ nie wszystkie sztuczne substancje są szkodliwe, a z drugiej strony mogą okazać się niezwykle przydatne w konserwowaniu produktów. 

Za naturalne kosmetyki, uważa się najczęściej te produkty, które w dużym stopniu moglibyśmy stworzyć sami, korzystając wyłącznie z prostych składników. Najczęściej zaliczamy do nich rośliny, które znajdziemy w przydomowym ogródku oraz substancje i przyprawy z naszej kuchni.  

Fitomed - naturalne kosmetyki z Polski 

Naturalne kosmetyki marki Fitomed są polecane szczególnie dla osób wrażliwych na produkty do pielęgnacji, a także wszelkie detergenty. Dostępne na rynku produkty tej firmy dzięki profesjonalnej selekcji ziół, ograniczeniu ilości dodatkowych substancji zapachowych, a także barwników i konserwantów mogą być stosowane przez osoby z wymagającą skórą. Kosmetyki Fitomed są produkowane na podstawie skutecznych receptur inspirowanych wschodnioeuropejskim zielarstwem. Warto dodać, że bazą dla każdej partii są wyciągi ziołowe, komponowane przy zastosowaniu innowacyjnych technologii. Zarówno kolory, jak i zapachy wszystkich produktów są dziełem natury. Przy produkcji tych kosmetyków, surowce naturalne nie są zastępowane tańszymi, a przede wszystkim chemicznymi odpowiednikami. Niebezpieczne dla skóry surowce są zastępowane składnikami naturalnymi. 

W przypadku naturalnych kosmetyków bardzo ważne jest to, aby przestrzegać daty ważności poszczególnych produktów. Należy pamiętać o tym, że tego typu produkty są pozbawione są konserwantów, czyli wszelkich parabenów, które odpowiadają za przedłużenie działania. Dostępne na rynku kremy i balsamy w większości przypadków nadają się do użycia maksymalnie przez co najmniej kilka miesięcy. 

Jak wybrać najlepsze kosmetyki dla swojej skóry?

Kosmetyki naturalne podobnie jak te tradycyjne są przygotowywane z myślą o różnych rodzajach skóry. Dlatego każdy z nas poszukując odpowiednich rozwiązań dla siebie, powinien zwrócić uwagę na skład oraz przeznaczenie np. konkretnego kremu. Nie możemy przecież zapominać o tym, że inne składniki będą odpowiednie dla młodej skóry, która ma tendencje do niedoskonałości, a zupełnie inny produkt powinien być skierowany do skóry dojrzałej, gdzie widoczne są już pierwsze oznaki starości. 

Moda na bycie eko nieustannie zdobywa nowych zwolenników. I jak widać, nie dotyczy to wyłącznie zdrowego odżywiania czy zmiany stylu życia. Coraz więcej konsumentów sięga po kosmetyki, które czerpią swoje właściwości z darów przyrody. Pamiętajmy, że stosowanie naturalnych produktów zmniejsza ryzyko występowania alergii, podrażnień i uczuleń. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

kosmetyki do twarzy

Wersja do druku