Wybór odpowiedniego materaca to kluczowy czynnik decydujący o jakości naszego snu. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, wybierając nowy materac? Dowiedzmy się, jaki model sprawdzi się lepiej — twardy, czy miękki. 


Dobry materac to nie tylko wygoda. Przede wszystkim, to właśnie ten element pozwala, aby sen był nie lulko komfortowy, ale i zdrowy. Każdy z nas przesypia około 1/3 swego życia. To dużo, prawda? Jest nam to jednak niezbędne, abyśmy pełni energii mogli wykonywać nasze codzienne zadania i obowiązki. Regeneracja to kluczowe słowo opisujące znaczenie snu w naszym życiu. Podczas nocnego wypoczynku regeneruje się nasz umysł oraz ciało. Mięśnie i kręgosłup mają szansę w końcu się rozluźnić. Z tym że nastąpi to jedynie wtedy, gdy nasz materac będzie odpowiednio dopasowany. Powinien on bowiem umożliwiać sylwetce przyjąć postawę anatomiczną, układając tym samym kręgosłup w charakterystyczny kształt litery ''S''. Dzięki temu obudzimy się wypoczęci, a w ciągu dnia nie będą nam towarzyszyć uporczywe bóle pleców. Jak więc wybrać właściwy? Lepsze będą materace miękkie, czy może twarde? 

Materac wysokiej jakości — inwestycja na lata

Materac to element, w który naprawdę warto zainwestować. To bowiem od niego zależy właśnie, jak będziemy się wysypiać. Czy wstaniemy wypoczęci, czy może obolali i spięci — to właściwie nasza decyzja. Kupując te najtańsze, na przykład całe wykonane z gąbki, od razu skazujemy się na ból pleców i złe samopoczucie. Zadbajmy o siebie i wybierajmy te najlepszej jakości, taki jak na przykład materace hilding. Marka ta słynie bowiem z produktów, które tworzone są specjalnie z myślą o naszym zdrowiu i komforcie. Wykonane są one z wysokiej klasy materiałów umożliwiających swobodny przepływ powietrza. Co więcej, materace hilding dostępne są w różnych wariantach. Wśród nich znajdziemy zarówno te sprężynowe, jak i kieszeniowe, czy nawet termoelastyczne. 

Jaką twardość materaca wybrać? 

Twardość materaca to podstawowy parametr, jakim powinniśmy kierować się, wybierając model idealny dla nas. Produkt ten powinien być bowiem dosłownie skrojony dokładnie dla nas. Jak to możliwe? To proste, każda z czterech dostępnych twardości o oznaczeniach od H1 do H4, będzie odpowiednia dla innej sylwetki. Materace miękkie przeznaczone są przede wszystkim dla osób o drobnej budowie. To także dobry wybór, dla ludzi bardzo wysokich. Twarde natomiast sprawdzą się lepiej przy większej masie ciała. Podstawą jest tutaj siła nacisku na jego powierzchnię. Materac nie może się pod nami zapadać. Jego zadaniem jest dopasowanie się do naszego ciała. 


Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:


Wersja do druku