Podróż z dzieckiem samolotem to prawdziwe wyzwanie dla wielu rodziców. Maluch ma prawo być rozdrażniony i znudzony, ale na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na to, żeby dobrze przygotować dziecko do lotu. Co należy spakować? W jaki sposób zorganizować maluchowi czas, żeby nie marudził w czasie podróży? Czy warto pojechać na lotnisko własnym autem?
Zdjęcie pochodzi z serwisu Adobe Stock.

Co zabrać na pokład samolotu?

Spakowanie odpowiednich rzeczy to połowa sukcesu, dlatego warto dokładnie przemyśleć, co ze sobą zabierzemy. W przypadku małych dzieci trzeba zaopatrzyć się w niezbędne artykuły higieniczne – przygotować zapas pieluszek, kremów oraz nawilżanych chusteczek. Na pokładzie potrzebny też będzie smoczek lub butelka – pomoże wyrównać ciśnienie w uszach dziecka  w czasie wznoszenia się samolotu. Niezależnie od wieku malucha należy zabrać podstawową apteczkę. Przyda się też dodatkowe okrycie wierzchnie lub kocyk, który pozwoli zachować komfort termiczny, jeśli w samolocie będzie chłodno. 

Jak zorganizować czas?

Znudzone dziecko psuje humor nie tylko mamie, ale także podróżnym znajdującym się w samolocie. Jeśli nie chcemy dopuścić do tego, żeby maluch marudził, przygotujmy kilka ulubionych gier lub zabawek, którymi zajmiemy go w czasie lotu. Książeczka, kolorowanka, komiks, ulubiony miś, a może tablet z grą? Wybierajmy przedmioty dostosowane do wieku i stopnia rozwoju dziecka. Warto też pamiętać o tym, żeby przygotować kilka różnych atrakcji. Kiedy dziecku znudzi się przeglądanie komiksu, będzie mógł zająć się oglądaniem bajki lub rysowaniem. 

Wynajmij miejsce postojowe na parkingu przy lotnisku

Planujesz podróż z dzieckiem samolotem? Pamiętaj o tym, żeby bezpiecznie i wygodnie dojechać na lotnisko. Najlepiej zrobić to własnym samochodem, do którego zmieści się nie tylko wózek, bagaże i podręczna torba, ale także wiele innych rzeczy niezbędnych w czasie podróży. Własne auto zapewni zarówno mamie, jak i dziecku maksymalny komfort. Na czas urlopu pojazd można zostawić przy lotnisku. Odlatujesz z portu w Krakowie? Panda Parking Balice umożliwia krótko- i długoterminowy wynajem miejsc postojowych. Obiekt posiada aż 450 miejsc parkingowych na utwardzonym terenie, a bezpieczeństwo zapewnia monitoring oraz całodobowa ochrona. Rezerwacja miejsca może się odbyć bez wychodzenia z domu – wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej. Na miejscu znajduje się mini serwis, a właściciele aut bezemisyjnych mogą skorzystać z elektrycznej stacji ładowania. Obsługa parkingu jest przyjazna i służy pomocą w każdej sytuacji. Mamy z dziećmi mogą też skorzystać z usługi transferu z i na lotnisko – kursy odbywają się przez całą dobę. 

Tuż przed odlotem

Dzieci na lotnisku bardzo często się nudzą – oczekiwanie na odprawę i odlot często trwa wiele godzin, nic więc dziwnego, że maluchy bywają rozdrażnione. Pamiętaj, żeby wytłumaczyć dziecku, na czym polega przygotowanie do lotu, jak należy się zachowywać na pokładzie, czego nie można robić. Jeśli jeszcze czekacie na podstawienie samolotu, warto pokazać mu odlatujące maszyny.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

w?zek dzieciecy

Wersja do druku