Łódź to miasto sprzeczności i zaskoczeń, współistnienia wielu kultur i spotkań starego z nowym. W zgodzie z jego różnorodnością pozostaje także wiosenny koncertowy rozkład jazdy, w którym coś dla siebie znajdą zarówno fani rocka i metalu w wydaniu gwiazd, miłośnicy nowej fali hip-hopu, jak i ci, dla których frapujący głos i teksty z głębią to esencja dobrej muzyki. Sprawdźcie, jakie koncerty odbędą się w Łodzi na przełomie maja i czerwca.

Maleńczuk (nie) Solo

Niepowtarzalny, niepodrabialny, mistrz we własny gatunku – Maciej Maleńczuk wystąpi w Łodzi z recitalem składającym się z jego najsłynniejszych utworów. Na scenie Klubu Wytwórnia w piątek 15 maja zabrzmią takie hity jak „Tang Libido”, „Dawna dziewczyno” czy „Ostatnia nocka”, a sam koncert to odświeżona i wzbogacona odsłona występów pod szyldem „Maleńczuk. Koncert Solo”. Jak zawsze w przypadku tego artysty, muzyczne popisy będą okraszone ciętym humorem i bezkompromisowymi tekstami Macieja Maleńczuka, który na równi z utworami przyciąga słuchaczy nietuzinkową osobowością. Na scenie Maleńczukowi towarzyszyć będą muzycy z Rhytm Section, dzięki czemu kameralne, uliczne ballady zyskają dodatkową głębię.

Kali na dalekim wschodzie

Kultura wschodu i orientalne brzmienia stały się inspiracją dla najnowszego albumu rapera Kalego, który na początku czerwca zjawi się w Łodzi z koncertem promującym płytę „Droga Koguta”. Kali ponownie bawi się słowem i dźwiękiem, przeplatając bezpretensjonalne teksty samplami rodem z chińskich filmów akcji sprzed kilku dekad z nowoczesną perkusją i nieodłącznym basem. Do współpracy raper zaprosił również wielu gości, w tym przedstawicieli współczesnej fali rapu, czym udowadnia, że stara i nowa szkoła z powodzeniem może fukcjonować na scenie i w studiu nagraniowym. „Droga Koguta” to dziesiąty album w dyskografii rapera, który rozpoczął karierę w 2000 roku. Ma za sobą dziesiątki współprac z największymi nazwiskami z branży, w tym z Borixonem, Hemp Gru, OSTR, Peją, Pezetem, Sokołem czy Żabsonem, początkowo jako członek zespołu Firma i Kolektywu Ganja Mafia, a od roku 2011 jako artysta solowy. Kali zagra w łódzkim Teatr Clubie 5 czerwca o godzinie 19:00. Zgarnij bilety na koncerty w Łodzi.

Impact Festiwal 2020

Z kameralnej sceny Teatr Clubu przenosimy się na hard-rockowe wydarzenie sezonu, czyli Impact Festiwal 2020 w łódzkiej Atlas Arenie. 2 czerwca na tutejszych scenach pojawią się światowe gwiazdy nurtu rockowo-metalowego, na czele z Korn, zespołem, który wytyczył nowe, muzyczne szlaki stając się prekursorem gatunku nu metal. Kolejna gwiazdą wydarzenia jest grupa Bring Me the Horizon, uwielbiana przez fanów deathcore’u i rocka alternatywnego. Najnowsze albumy grupy wzbogaciły brzmienia elektroniczne, a ostatni, „amo”, jest nazywany najodważniejszym w ich karierze. Na tej samej scenie wystąpi także grupa Of Mice & Men, reprezentujący nurt metalcore. Z kolei na drugiej scenie Impact Festiwalu 2020 będzie można usłyszeć rockowo-metalowe granie takich grup jak Skillet, Royal Republic i The Last Internationale. Impact Festiwal odbędzie się 2 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku