W obliczu wyzwania, jakim jest wybór odpowiednich rolek dla kobiet, może się to wydawać zniechęcające – wybranie jednej pary z tak ogromnej ilości propozycji. Jednak ten poradnik powinien udzielić bardzo potrzebną pomoc, wyjaśniając, na co powinno się zwrócić uwagę przy selekcji odpowiedniej pary.

Rolki są podobne do klasycznych wrotek, a główna różnica polega na tym, że mają pojedynczy rząd kół przymocowany do metalowej ramy (płozy) na spodzie buta. Z tak podstawową wiedzą możesz ruszać po kolejne wskazówki, dzięki którym będziesz na dobrej drodze do wprowadzenia większej ilości zdrowego ruchu do swojego życia. Warto również dodać, że wybrane rolki powinny być opłacalne i w związku z tym dobrze jest wiedzieć, że często najdroższe rolki niekoniecznie są najlepszym wyborem.

Rolki dla kobiet a dopasowanie buta

Na początek powinniśmy rozważyć kwestię samego buta. Wysokie buty w rolkach to doskonały wybór, ponieważ zapewniają odpowiednie podparcie kostki. Może to jednak ograniczyć zgięcie kostki, więc jeśli zależy Ci na tej kwestii – postaw na miękki but. Zwykle do jazdy rekreacyjnej potrzebne jest więcej elastyczności, a większe wsparcie kostki jest niezbędne, gdy mowa o jeździe wyczynowej, na przykład w rolkarstwie szybkim. Jest więc większa szansa na to, że będziesz potrzebować bardziej elastycznego, niż sztywnego buta.

Ponadto przy zakupie weź pod uwagę rodzaj płozy, jaką mają rolki dla kobiet. Dobra płoza powinna mieć trzy podstawowe cechy – musi być:

  • trwała,
  • lekka,

Te istotne cechy można znaleźć w materiałach takich jak aluminium lub, częściej, w ramach aluminiowo-węglowych. Zwróć na to uwagę przeglądając ofertę rolek w sklepach skatingowych, takich jak https://freeskate.pl/k/rolki/rolki-damskie/

Wybierając rolki – myśl o bezpieczeństwie!

Tak samo, jak we wszystkich sportach, niebezpieczeństwo kontuzji towarzyszy i tej formie aktywności. Dlatego ważne jest, aby zapewnić odpowiednie podparcie dla kostki podczas ruchów bocznych, upewniając się, że wybrane rolki odpowiednio wspierają kostkę, umożliwiając zgięcie do przodu przy ograniczonych ruchach z boku na bok i ruchu do tyłu. Szukaj więc rolek, które z jednej strony są lekkie i pozwolą na skuteczne manewrowanie, ale mają też twarde tworzywo sztuczne, które dbają o optymalną sztywność. Takie rolki dla kobiet możesz znaleźć już w naprawdę przystępnej cenie. Warto się rozejrzeć, bo konieczne jest wyeliminowanie bocznych ruchów podczas jazdy na rolkach, gdyż takie ruchy mogłyby spowodować obrażenia – a kontuzja jest ostatnią rzeczą, której chcesz planując swoją przygodę ze skatingiem.


Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:


Wersja do druku