Wakacje z kilkulatkiem to zawsze wyzwanie dla rodziców - trzeba zapewnić dziecku atrakcje, by wyjazd wspominało z wypiekami na twarzy. Jednak czy warto wykorzystać ten czas również na naukę? Według nas to świetna okazja. Zatem poznaj nasze propozycje na wakacje z dzieckiem.

Po pierwsze: co spakować poza odzieżą?

 

Jeszcze przed wyjazdem trzeba zadbać o zawartość bagażu. Ponieważ pakowanie się z dzieckiem, to niekończąca się praca, musisz wprowadzić pewne zasady. Walizki nie mogą być przepełnione, aby można było je z łatwością zapiąć - zapewne rzeczy w drodze powrotnej nie ubędzie, a nawet przybędzie. Dlatego, jeśli dotychczasowa walizka jest zbyt mała, najlepiej zdecydować się na większy zestaw. Wśród dostępnych modeli możesz kupić walizkę dedykowaną dziecku. To pierwszy krok, by nauczyć go porządku i odpowiedzialności. Będzie musiało zdecydować, co ze sobą zabrać, tak by walizkę dało się zamknąć. Świetnie sprawdzą się dziecięce modele, które mogą mieć formę plecaka na kółkach lub klasycznej walizki, z tym że bardziej kolorowej. Będzie mogło do niej włożyć swojego ulubionego pluszaka, książkę, a także jedną z zabawek. Do większego modelu kabinowego, do którego spakujesz swoje rzeczy, możesz włożyć również gry planszowe, co będzie „tajną bronią” w razie niepogody, choć warto w zanadrzu mieć coś jeszcze...       

 

Po drugie: atrakcje w drodze i na miejscu

 

Jeśli wybieracie się środkiem transportu, takim jak pociąg czy samolot to trzeba jeszcze zaplanować, co będziecie robić w podróży. Można zdecydować się na niezawodny zestaw zabaw, z którego każdy korzystał w dzieciństwie, typu okręty czy państwa-miasta, dlatego warto zabrać ze sobą kawałek papieru i coś do pisania. Warto mieć w zanadrzu jeszcze kilka historii na temat miejsca, w które się udajecie i zająć dziecko rozmową. Sprawdzenie jakie atrakcje dla dzieci są oferowane na miejscu, jest niezbędne, gdyż musisz mieć wersję na słoneczną i deszczową pogodę.

       

Po trzecie: nauka poprzez zabawę

 

Wakacje to nie tylko beztroska zabawa, a właściwie ciągła nauka, w końcu poprzez doświadczenia wiele się uczymy. Te nowe bodźce możesz wykorzystać, by przećwiczyć z dzieckiem słówka w języku obcym. Angielski dla dzieci w formie zabawy to także platformy edukacyjne z ulubionymi bohaterami i piosenkami, z których można korzystać w drodze, wystarczy dostęp do Internetu. Dzięki temu podróż upłynie znacznie szybciej.

 

Oczywiście na wakacjach warto dozować zarówno zabawę, jak i naukę. Dziecko nie powinno czuć się znudzone i zniechęcone. Wspólne wyjście na spacer może być okazją do przećwiczenia nowych słów, zwłaszcza jeśli jesteście na zagranicznych wakacjach. Może być to dla dziecka ekscytująca


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku