Alergia jest prawdziwym utrapieniem XXI wieku. Jest to choroba, na którą zapada coraz większa ilość osób.

Spowodowane jest to wieloma czynnikami, które wpływają na zaburzenie równowagi naszego układu odpornościowego. Sposób życia alergika jest bardzo często podyktowany przez jego chorobę. Uczulenie zazwyczaj uaktywnia się w nocy, szczególnie wtedy, gdy chory uczulony jest na kurz i roztocze. Noce alergika potrafią przerodzić się w pasmo kaszlu, duszności i kataru, dlatego ludzie chorzy na alergię zwracają szczególną uwagę na to, na czym śpią. Spowodowane jest to tym, że alergia nie jest chorobą, którą należy ignorować. Nieleczona, potrafi przerodzić się w groźną astmę, dlatego odpowiednie leki oraz dobry materac to podstawa. Jakie materace są najlepsze dla alergików i czym różnią się one od zwykłych, standardowych materaców?

Materace dla alergików sprawią, że poczujesz różnicę!

Jednym z najbardziej uciążliwych problemów osoby uczulonej, jest to, że ataki alergii zazwyczaj odbywają się w nocy i skutecznie zakłócają sen. Spanie z zatkanym nosem jest w trakcie grypy, czy przeziębienia wyjątkowo męczące, a właśnie z takim stanem muszą każdego dnia zmagać się osoby z alergią na kurz i roztocza. Z tego powodu materac dla alergików jest niezbędnym elementem sypialni każdej osoby uczulonej. Do najczęściej uczulających czynników należą:
• kurz i roztocze,
• sierść zwierząt (głównie kotów i psów),
• pyłki drzew, roślin i kwiatów,
• chemiczne składniki, które występują w jedzeniu i kosmetykach.


Życie alergika toczy się według ściśle określonych zasad. Meble nie mogą zbierać zbyt dużo kurzu, wnętrze domu, czy mieszkania musi być regularnie czyszczone. Zminimalizowanie czynników uczulających w znaczącym stopniu przyczynia się do zwiększenia komfortu życia osoby uczulonej, lecz alergia jest tak przebiegłą i podstępną chorobą, że potrafi zaatakować z zaskoczenia. Takie ataki następują najczęściej w nocy, kiedy alergik chce, choć na chwilę odpocząć od uciążliwego kataru. Remedium na nocne napady alergii jest materac dla alergików, który nie tylko zmniejsza objawy uczulenia, ale także sprawia, że kręgosłup układa się w odpowiedniej pozycji. Przy alergii bardzo ważne jest dobre i regularne wysypianie się, dlatego odpowiedni materac jest kluczem do przezwyciężenia objawów tej uciążliwej choroby.

Co sprawia, że materace dla alergików są tak skuteczne?

Nocne ataki alergii biorą się z tego, że łóżko przez cały dzień gromadzi na swojej powierzchni, jak i w swoim wnętrzu dużą ilość kurzu i roztoczy unoszących się w powietrzu. Alergik leżąc na takiej kumulacji alergenów, bardzo szybko dostaje kataru, kaszlu i duszności. Z tego powodu materac ortopedyczny dla alergików powinien charakteryzować się niskim poziomem gromadzenia się alergenów. Materace Sleepmed by Hilding Anders znacznie wyróżniają się na tle konkurencji. Specjalistyczna konstrukcja materaca pozwala na minimalny poziom zbierania się alergenów, dzięki cyrkulacji powietrza. Materac dla alergików od Sleepmed by Hilding Anders pozwala także na odpowiednie ułożenie kręgosłupa, dzięki warstwie zaawansowanych sprężyn typu Multi. Wysokiej jakości pianka nie pozwala na zdrowy i komfortowy sen bez objawów alergii. Na materacu dla alergików wyśpi się każdy, ponieważ posiada on aż 7 stref twardości. Dzięki temu wyśpią się na nim osoby, które lubią różną twardość materaca.

Sen jest dla alergików wyjątkowo ważny, ponieważ pozwala na przynajmniej chwilowe załagodzenie objawów uczulenia, dlatego to na czym śpi osoba uczulona jest kluczowym elementem. Materac dla alergików od Sleepmed by Hilding Sanders, to nie tylko sen bez kataru, ale także najwyższej jakości jakość snu, która zapewnia odpowiednie ułożenie kręgosłupa. Producentem materaców Sleepmed jest Hilding Anders Polska sp. zo.o. Ich wieloletnie doświadczenie pozwala na produkcje materaców o niedoścignionej jakości, dlatego kupno materaca Sleepmed jest inwestycją na lata i troską o swoje zdrowie i jakość snu.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Usuń skutecznie kurz

Wersja do druku