Pieluchy dla dorosłych to popularne środki chłonne dedykowane osobom, które borykają się z nietrzymaniem moczu. Powinny one mieć dobrą jakość. Muszą też być odpowiednie dla kogoś, kto będzie je nosił, także pod innymi względami. Czym zatem warto kierować się, kiedy zależy nam na wyborze możliwie najlepszego produktu? Przygotowaliśmy dla was kilka podpowiedzi.


Wygląd i chłonność

Pieluchy dla dorosłych, tak jak każda inna rzecz dostępna na rynku, różnią się jakością. Jakie kryteria powinna spełniać pielucha, żeby można było uznać ją za dobrą dla dorosłej osoby? Przede wszystkim musi poradzić sobie nie tylko z małym, ale też z obfitym wyciekiem z pęcherza. Dlatego warto dobierać pieluchy nie tylko pod kątem rozmiaru, ale też w kontekście chłonności. Przy czym należy wiedzieć, że nawet cienkie modele potrafią być bardzo chłonne. A jeżeli ten środek higieniczny ma trafić do osoby leżącej, dobrze jest, jeżeli pielucha zawiera podwójny wkład, który szybko, precyzyjnie i skutecznie pochłonie wilgoć. Informacji o chłonności szukajmy w opisie produktu, na opakowaniu. Oczywiście modele na dzień i na noc różnią się chłonnością. Poza tym w przypadku pieluchy dla kogoś niesamodzielnego niezbędne jest również zabudowanie tylnej części, tak, żeby mocz nie wyciekał na zewnątrz.

Co jeszcze się liczy? Pielucha musi być solidna, bo w wielu przypadkach służy nie tylko do zatrzymywania moczu, ale też kału. Praktycznym rozwiązaniem są paski zapachowe. Konieczny jest anatomiczny kształt, różny dla kobiet i mężczyzn. Mile widziane są pasy i rzepy, które ułatwiają zakładanie pieluchy oraz jej dopasowanie, a także zapobiegają przeciekaniu. Rzepy powinny być mocne, zwłaszcza jeżeli osoba, która będzie z nich korzystała, często zmienia pozycję w czasie snu. Oczywiście pieluchy nie mogą przemieszczać się i zsuwać z ciała. Jeżeli chodzi o dopasowanie, to mile widziane są również elastyczne taliowe ściągacze. Pielucha, która krępuje ruchy, to rzecz niedopuszczalna. A jeżeli tego typu środki higieniczne ma nosić osoba starsza, przydaje się też wskaźnik wilgotności, który informuje opiekuna, że czas wymienić noszoną sztukę na nową, czystą, suchą. Zwróćmy także uwagę na to, czy wygląd pieluchy dla dorosłych jest dyskretny. Nie może ona także szeleścić pod ubraniem w trakcie noszenia. Ma to bardzo duże znaczenie dla osób, które są aktywne zawodowo oraz uprawiają sport.

A co z alergiami?

Warto szukać produktu, który zrobiony został z oddychających i przyjemnych dla skóry materiałów. Unikniemy w ten sposób podrażnień, wysypki, odparzeń czy nawet odleżyn. Z kolei w miejscach przylegających bezpośrednio do ciała konieczne jest wzmocnienie z bawełny. To wręcz niezbędna cecha, jeżeli ktoś ma wrażliwą skórę. I tu podpowiadamy, że na ogół lateks jest tolerowany przez osoby z alergiami. Sięgajmy też po pieluchy, które uzyskały pozytywną opinię po testach dermatologicznych. Oczywiście certyfikaty i atesty muszą pochodzić z wiarygodnych źródeł.

Zwykle na początek najlepiej skorzystać z próbek środka higienicznego, który wstępnie nas interesuje. W ten sposób szybko, łatwo i tanio sprawdzimy, czy materiał nie uczula. A kiedy już odnajdziemy odpowiednie pieluchy dla dorosłych, wtedy warto postawić na duże, zbiorcze opakowanie. Zazwyczaj, po przeliczeniu ceny na jedną sztukę, jest to tańsze rozwiązanie.

A na koniec przypominamy, że wybór pieluch dla dorosłych nie może być kwestią przypadku, ponieważ stawką są swoboda i nierezygnowanie z własnego życia – aktywności fizycznej czy kontaktów towarzyskich.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Kosz na zużyte pieluchy

Wersja do druku