Jednym z najważniejszych elementów codziennego makijażu są odpowiednio pomalowane oczy. Każda kobieta zdaje sobie z tego sprawę, próbując dobrać idealny zestaw kosmetyków przeznaczonych do tej części ciała. Wśród tych wykorzystywanych znajdują się: bazy, tusze, cienie, korektory, pędzle, odżywki do rzęs oraz wiele innych. Niektóre z nich – jak na przykład tusze do rzęs – to prawdziwy oręż w rękach wprawionej kobiety. Nie powinno więc dziwić, że niektóre kobiety przywiązane są do tego stopnia do konkretnych modeli tuszy, że przez wiele lat potrafią używać tego samego.
fot. materiały prasowe

Tusz do rzęs – jak znaleźć ten idealny?

Nie ma jednej recepty jak dobrać idealny tusz do rzęs. Wiele kobiet jednak nie ustaje w staraniach i poszukuje najlepszego spośród dostępnych, indywidualnie sprawdzając ich przydatność. Jest to w zasadzie jedyny sposób, by odnaleźć ten tusz, który będzie pasował do naszych oczekiwań i spełniał wszystkie potrzeby. Warto więc podkreślić, że tusz idealny dla jednej kobiety, niekoniecznie będzie miał taką samą wartość w oczach drugiej.

Tusz do rzęs cieszy się znaczną popularnością nawet wśród tych kobiet, które nie nakładają pełnego makijażu, lub w ogóle rezygnują z bardziej skomplikowanej dekoracji swoich oczu. Jest to o tyle zrozumiałe, że rzęsy są bardzo wyrazistym elementem naszych oczu, mających kluczowy wpływ na ich wygląd i sposób odbioru przez inne osoby.

Przystępując do poszukiwań idealnego tuszu do rzęs, warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych cech, różnicujących dostępne na rynku produkty. Są one o tyle istotne, że wpływają nie tylko na uzyskiwany efekt końcowy, lecz także na sposób i komfort nakładania makijażu, czas jego trwania, a tym samym – nasze zadowolenie z ich pracy.

Dostępne rodzaje tuszy do rzęs

Tusze mogą różnie oddziaływać na nasze rzęsy, zmieniając ich wygląd w pożądany przez nas sposób. Przede wszystkim, wyróżniamy tusze wydłużające, których zadaniem jest zwiększać długość rzęs. Oprócz nich znajdziemy także tusze pogrubiające, które oddziałują na nasze rzęsy wszerz. Uzyskiwany za ich pomocą efekt potrafi być naprawdę spektakularny, czyniąc rzęsy jednocześnie gęstymi i gładkimi. Ponadto, znajdziemy tusze podkręcające rzęsy, unoszące ją ku górze (lub ku dołowi - w przypadku dolnej powieki).

W konstrukcji każdego tuszu istotna jest budowa jego szczoteczki. W oddziaływaniu na wszystkie rzęsy najskuteczniejsze są tusze o prostej szczoteczce, pozwalające na udekorowanie nawet najmniejszego włoska. Te, ze szczoteczką wygiętą, pozwalają na szybsze wykonanie makijażu. Spotkać też możemy tusz przeznaczony do rzęs dolnych, którego szczoteczka posiada niewielkie zaokrąglenia. Te i inne rodzaje tuszy do rzęs możemy znaleźć m.in. na stronie eKobieca.pl.

Kobietom, których rzęsy są gęste, a przez to łatwo ulegają poplątaniu, polecamy tusz ze szczoteczkami silikonowymi. Sprawdzają się idealnie nie tylko w nadawaniu rzęsom pożądanego wyglądu, ale także w ich rozplątywaniu i dyscyplinowaniu ich zachowania.

Najpopularniejszym kolorem jest oczywiście czarny. Wynika z naturalnych predyspozycji naszych rzęs, które niemal zawsze mają ten właśnie kolor. Ponadto, rzęsy pomalowane na czarno pasują zarówno do jasnych, jak i ciemnych włosów. Znajdziemy jednak również tusze brązowe, granatowe, a także bezbarwne.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku