Dobre ustawienie kuchni z założenia jest wymagające – tym bardziej, jeśli w grę wchodzi np. przestrzeń w bloku mieszkalnym. To zazwyczaj mało przestrzeni i niewielkie możliwości np. przebudowy wnętrza. Jak w takiej sytuacji poradzić sobie z zaprojektowaniem zabudowy w kuchni?

W wielu przypadkach trudno np. o aneks kuchenny, bo kuchnie w blokach z płyty są często ulokowane naprzeciwko największego z pokoi. Niewielkie są też możliwości przeprowadzania rur czy też zmiany lokalizacji kuchni ze względu na przyłącza. Stąd tak ważne jest prawidłowe zaprojektowanie mebli – tak, by w pełni wykorzystać przestrzeń, a jednocześnie nie doprowadzić do wizualnego stanu masywności zabudowy. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?


 

Kuchnia w bloku – diabeł tkwi w szczegółach

Przy niewielkich możliwościach zmiany specyfiki wnętrza warto kłaść szczególny nacisk na optymalizację szafek. Nowoczesne kuchnie to np. – jak pokazują rozwiązania Blum – np. dolne sektory, które można stosować zarówno jako szafki na mniej potrzebne rzeczy jak i podest idealny do sięgnięcia czegoś z wyższych pułapów. To – jak pokazują np. doświadczenia projektantki wnętrz w sieci Abler – korzystne rozwiązanie dla klientów planujących zarówno kuchnię od podstaw jak i jej remont. W Toruniu, podczas bezpłatnej usługi projektowania kuchni – na tym polega Jazda Próbna Kuchni organizowana z Blum – można zweryfikować różne warianty ustawień mebli dzięki ich mobilnym odpowiednikom. Wnioski są zaskakujące – okazuje się bowiem, że do zdecydowanej poprawy funkcjonalności wcale nie trzeba wiele. O podwyższeniu wygody odczuwalnej w kuchni w bloku decydują np. inna lokalizacja lodówki, przełożenie na inną stronę – np. pod okno – kranu ze zlewozmywakiem czy położenie zmywarki tak, by po otwarciu nie blokowała szafki obok niej.

Jak pokazują przykłady osób, które już skorzystały z możliwości, które daje Jazda Próbna Kuchni – samodzielne projektowanie, nawet przy wykorzystaniu dostępnych przez internet aranżatorów, bywa obarczone błędami. W przypadku mebli kuchennych w mieszkaniu w bloku to najczęściej źle rozplanowana przestrzeń zabudowy – zbędne carga lub półki o ograniczonym dostępie co wpływa na ich funkcjonalność.

Jak zarezerwować bezpłatne projektowanie kuchni w Toruniu?

Abler, sklep i hurtownia wyposażenia wnętrz, na antresoli zapewnia dużą przestronną salę, w której można wykonać symulację każdego pomieszczenia. Niezależnie od tego, czy jest to dom, nowoczesny apartament czy mieszkanie w bloku z lat 80. lub kamienica, kilkadziesiąt metrów to wystarczające warunki, by swobodnie odtworzyć dane pomieszczenie na podstawie detali, które właściciele przekazują projektantce. Ta – wspólnie z gośćmi – używa odpowiedników mebli (m.in. różnych wymiarów lodówki, szafek, zmywarek) niczym klocków tak, aby znaleźć idealne ustawienie kuchni w bloku. W ten sposób udaje się ustalić wariant, który odpowiada właścicielom.

Usługi projektowe w Toruniu są bezpłatne; rezerwacja odbywa się pod nr tel. 601 308 851. Szczegółowe informacje w serwisie Abler.pl.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku