A kiedy "cieplejszy zawieje wiatr" co wyjmiemy z szafy? Trendy wiosna 2020 przewidują całkowitą rewolucję w garderobie czy jednak wykorzystanie tego, co już się tam znajduje? Warto zapoznać się z wizjami projektantów i wiedzieć co można będzie na siebie włożyć, a co nie koniecznie jest już modne.


 

"To samo, ale inaczej"

Od kilku sezonów jesteśmy już przyzwyczajeni do motywów zwierzęcych, kraty, geometrii lub groszków. Czy czeka je jakaś zmiana?

Okazuje się, że odzież damska, przewidywana na wiosnę 2020 ma się kojarzyć z egzotyką. Dotychczasowe tekstury mają więc nabrać odrobiny drapieżności w stylu tropikalnym lub safari. Kolory ziemi - beże, brązy, khaki i zielenie są pożądane, ale mogą być podkreślane wyraźnymi dodatkami.

Motyw tygrysa, węża lub zebry? Są znane i zyskały sobie sporą sympatię, dlatego moda nie zamierza ich wykluczać. Nie zostaną jednak w dotychczasowej odsłonie. Zamiast stonowanych kolorów, bliskich naturalnemu look'owi zwierząt, które stały się inspiracją dla trendu - wyzywająca odsłona. To znaczy? Czerwone cętki i nieoczywiste połączenia kolorów.

Polna łąka czy tropikalny las deszczowy?

Moda ma swoich sztampowych przedstawicieli. Odzież damska w grochy, kwiaty i kratę wydaje się towarzyszyć kobietom od zawsze i nigdy się nie nudzi. Trendy wiosna 2020 zapowiadają, że dotychczasowy motyw ubrań musi przejść metamorfozę. Można się spodziewać, że krata i groszki nie będą oczywiste, ale urozmaicone nietypową kolorystyką lub układem. Kwiaty mają być natomiast wyjęte ze sztalugi malarskiej. Co to znaczy? Dziewczęce, drobne, łąkowe kwiatuszki zostają przyćmione soczystymi, dużymi kształtami nieoczywistych gatunków - anturium, maki, irysy i słoneczniki.

Jakie kolory będą modne wiosną?

Moda na biel ma zyskać bardziej codzienny look. O ile jasne sukienki, spodnie lub marynarki kojarzone były dotychczas z okolicznościowymi wyjściami, o tyle trendy wiosna 2020  zapowiadają bardziej funkcjonalny wymiar tego koloru. Ciągle modny i inspirujący okazuje się także karmel. Chociaż wydaje się być zestawiany raczej z jesiennymi stylizacjami, to wiosna także powinna go polubić. A użytkowniczki? Powinny się przekonać do jego niezwykle eleganckiej odsłony, która pasuje zarówno blondynkom jak i brunetkom.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku