Deskorolki i hulajnogi elektryczne szturmem wdarły się na nasze ulice. Aktualnie już nie tylko dzieci, lecz także dorośli nie wyobrażają sobie chwili rozrywki bez powyższych gadżetów. Swoją popularność zawdzięczają połączeniu tradycyjnych zabawek z nowoczesną technologią. Jednak przed zakupem elektrycznego gadżetu wiele osób zastanawia się co wybrać - deskorolkę czy hulajnogę? Czym się różnią? Jak działają? Odpowiedzi na te konkretne pytania znajdziesz w tekście.

Pojazdy elektryczne podbijają nasze serca 

Jeszcze kilka lat temu dorośli Polacy spoglądali na pojazdy mniejsze od rowerów z przymrużeniem oka. Zarówno hulajnogi, jak i deskorolki były traktowane w naszym kraju wyłącznie jako zabawki dla dzieci i młodzieży. Jednak po pewnym czasie w tym zakresie dokonała się pewna rewolucja. Większa świadomość ekologiczna, a także nieustanne korki na drogach sprawiły, że Polacy zaczęli rozglądać się za alternatywnymi metodami poruszania się po mieście. Dlatego od jakiegoś czasu nie trudno jest spotkać dwudziesto- i trzydziestolatków sunących po chodnikach na hulajnogach lub deskorolkach elektrycznych. 

Spory wpływ na popularność tego rodzaju sprzętów miał przede wszystkim rozwój napędów elektrycznych oraz akumulatorów. Dzięki temu do przemieszczania się nie musimy używać już siły własnych mięśni, możemy wspomagać się osiągnięciami najnowszej techniki. W ten sposób nie tylko dojazdy do pracy, lecz także rekreacyjne przejażdżki są mniej wyczerpujące.

Deskorolka elektryczna - podstawowe informacje 

Deskorolka elektryczna to pojazd, który składaja się z dwóch poprzecznie ustawionych kół, między którymi znajduje się miejsce nasze nogi. Sterowanie deskorolką odbywa się w prosty sposób przy pomocy pochylania się - im większy przechył do przodu, tym większa prędkość pojazdu. Za sterowanie odpowiedzialny jest komputer z żyroskopem, który znajduje się w środku deskorolki. 

Wiele osób zainteresowanych kupnem deskorolki elektrycznej zastanawia się, na jakie parametry warto zwrócić uwagę, wybierając model idealny. Niezwykle istotna powinna być dla nas odległość jazdy na jednym ładowaniu oraz maksymalna prędkość. Oprócz tego przyjrzyjmy się także dokładnie wielkościom kół oraz ich bieżnikom. Jeśli wybierzemy te większe będziemy mogli bez problemu jeździć po wymagającym terenie. Dodatki w postaci wbudowanego odtwarzacza mp3 czy sterowania smartfonem to w tym wielu przypadkach zbędne gadżety. 

Załącznik:
man-riding-on-bird-electric-scooter-1379374.jpg

A może jednak hulajnoga? 

Elektryczne hulajnogi to ciekawa i przede wszystkim nowoczesna alternatywa dla rowerów i skuterów. W tradycyjnych modelach jazda polega na postawieniu jednej nogi na podpórce, a druga służy do odpychania się od podłoża. W przypadku hulajnogi elektrycznej wygląda to nieco inaczej, dlatego przed jazdą warto zapoznać się z instrukcją, a następnie zwrócić uwagę na dwa elementy. Pamiętajmy, aby nauczyć się korzystać z manetki prędkości umieszczonej na kierownicy. W modelach elektrycznych napęd od początku osiąga pełną sprawność - dlatego musimy nauczyć się spokojnie ruszać, aby nie stracić równowagi. To samo dotyczy również hamulca. Hamowanie odbywa się za pomocą naciśnięcia na tylny błotnik. Warto robić to w miarę delikatnie i z pewnym wyczuciem, ponieważ solidne hamowanie może szarpnąć i zachwiać naszą pozycją. 

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy lepiej wybrać deskorolkę elektryczną, czy hulajnogę. Jednak oba gadżety mogą okazać się doskonałym prezentem zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Oba sprzęty mają podobne zastosowanie i możemy używać ich podobnych warunkach, wyłącznie od nas zależy, który gadżet bardziej nam odpowiada. Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Hulajnoga dla dziecka

Wersja do druku