Choć wyniki czytelnictwa w Polsce nie są zadowalające, księgarnie nieustannie cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony miłośników czytania. Na aktualny stan rzeczy mają z pewnością wpływ nieustannie pojawiające się kampanie na rzecz promocji książek, które jak widać, przyniosły niewielkie efekty. Niektórzy książkomaniacy nie potrafią obyć się bez klimatu, który oferują księgarnie stacjonarne. Jednak wbrew pozorom coraz więcej czytelników korzysta z usług księgarni internetowych.

Dlaczego czytamy książki?

Czytanie książek jest dla wielu z nas jak oddychanie. W wolnej chwili wolimy usiąść w fotelu z kubkiem herbaty w ręku i prześledzić kilka kartek tekstu niż przeglądać profile znajomych w mediach społecznościowych. Książka i koc to idealny pomysł na wieczór czy odpoczynek po pracy. Nic więc dziwnego, że każdą nowinkę w ulubionym gatunku przyjmujemy wtedy z zaciekawieniem i chęcią jak najszybszego "pochłonięcia". Dla typowego mola książkowego nie wystarczają wypożyczone powieści z biblioteki, dla niego ważne jest także posiadanie własnej, domowej biblioteczki. Jak więc zapełnić półki, aby nie zbankrutować? Czy korzystanie z księgarni internetowej może przynieść nam jakieś korzyści?

Księgarnia internetowa - to się opłaca! 

Liczba książek, którą oferuje księgarnia internetowa czytelnikom, jest niewspółmiernie wysoka z tytułami dostępnymi w księgarniach stacjonarnych - wynika to przede wszystkim z możliwości magazynowych. Większość z nas z pewnością zna te niemiłe uczucie, gdy na półce brakuje tytułu, po który przyszliśmy. W przypadku księgarni online nie możemy dotknąć książki, jednak nie musimy przemierzać pół miasta w poszukiwaniu wymarzonego egzemplarza. Co więcej, przez internet możemy nabyć zarówno papierowe, jak i cyfrowe wydania książek, które znajdziemy w jednym miejscu. Dodatkowym plusem są także częste promocje i oszczędność czasu, ponieważ potrzebujemy go mniej niż w przypadku poszukiwań w punktach stacjonarnych. 

Księgarnie internetowe mają naprawdę wiele zalet. Bardzo często oferują więcej tytułów i form wydania, a także umożliwiają zamówienie bądź ściągnięcie danego egzemplarza bez wychodzenia z domu. Dzięki ogromnej ilości tytułów, a także gatunków możemy zrobić zakupy, kiedy tylko chcemy bez konieczności odwiedzania kilku platform czy punktów stacjonarnych, co również pozwala nam dodatkowo zaoszczędzić na czasie.

Biały kruk w Twoich rękach 

Księgarnie online dość często mają możliwość zamówienia tytułów bezpośrednio od wydawcy, dzięki czemu w tej sytuacji o wiele łatwiej o zakup tzw. białych kruków. Choć musimy zwykle dłużej poczekać, znajdujemy to, czego szukamy. Dużym plusem jest także fakt, że w tym przypadku wszystkie formalności załatwiamy z naszej ulubionej kanapy, a jedyne co robimy, to wymieniamy maile z obsługą e-księgarni.

Ebook przybiera na sile 

Niektórzy czytelnicy nigdy nie przekonają się do internetowych wersji książek. Dziwi więc nieco fakt, że grono fanów ebooka nieustannie rośnie. Okazuje się, że sporo osób podkreślających zapach książki, chwali też zalety e-książek. I nie jest nim wyłącznie szybki dostęp przez tablet czy smartfon. Ebook pozwala także zakreślać i zaznaczać tekst. Być może nie jest to przydatna funkcja w przypadku literatury pięknej, jednak w kwestii poradnika czy książki naukowej takie rozwiązanie jest strzałem w dziesiątkę. 

Księgarnia internetowa ma wiele zalet i jak widać niektórymi względami, przewyższa swój stacjonarny odpowiednik. Do skorzystania z ich usług kuszą przede wszystkim niższe ceny, a także liczne promocje. Warto dodać, że dzięki prawie chroniącym użytkowników kupujących w internecie nie musimy martwić się o zwrot produktu.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku