O japońskiej Toshibie słyszał chyba każdy. Większość z nas posiada lub posiadała kiedyś przynajmniej jeden sprzęt elektroniczny tej marki. Niedawno firma ta powiększyła swój asortyment o własną serię oczyszczaczy powietrza i pomimo tego, że rynek tych urządzeń jest już stosunkowo duży i nie przestaje się rozwijać, modele Toshiby szybko zyskują na popularności. W poniższym artykule wyjaśniamy, czym wyróżniają się na tle innych oczyszczaczy i czym charakteryzują się poszczególne modele serii między sobą. Który oczyszczacz powietrza Toshiby będzie idealny dla Ciebie?

Toshiba CAF-X33XPL

Ze wszystkich oczyszczaczy od Toshiby ten model jest najmniejszy. Na najwyższych obrotach przepływ powietrza wynosi 200 m3/h, co oznacza, że najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach do 26 m2. Jest też najmniejszy dosłownie, pod kątem wielkości obudowy - urządzenie ma 50 cm wysokości, jest wąskie i zgrabne, więc nie będzie zajmować dużo miejsca, co w niewielkich pomieszczeniach jest znaczące. Urządzenie wykorzystuje jeden filtr, będący połączeniem HEPA i węgla aktywnego, który świetnie radzi sobie ze smogiem i alergenami. Wykorzystuje też plazmowy generator jonów, który produkuje ujemnie naładowane jony i za ich pomocą eliminuje z otoczenia patogeny, takie jak wirusy czy pleśń. Pomimo tak dużej skuteczności jego cena nie przekracza 500 zł, dlatego CAF-X33XPL stanowi mocną konkurencję dla innych oczyszczaczy ze swojej półki.

Toshiba CAF-X50XPL

Ze wszystkich modeli, Toshiba CAF-X50XPL posiada najbardziej minimalistyczny design, który wpasuje się w dosłownie każdy wystrój - ten bardziej nowoczesny i ten bardziej klasyczny. Posiada prostą, komfortową obsługę, która opiera się na przejrzystym panelu sterowania z kilkoma przyciskami. Może pracować w jednym z 4 trybów manualnych, w trybie automatycznym lub nocnym, który dodatkowo przygasi wyświetlacz. Tak samo jak w przypadku modelu CAF-X33XPL, emitowany na niskich obrotach hałas wynosi 28 dB. Jest to tyle, co cichy szept, więc w salonie i pokoju dziecięcym sprawdzi się doskonale. Może jednak nieco przeszkadzać umieszczony w sypialni, jeśli posiadamy wrażliwy słuch i do komfortowego snu potrzebujemy absolutnej ciszy. Ze względu na przepływ powietrza na poziomie 300 m3/h sprawdzi się w pomieszczeniach do 40 m2, a dzięki bardzo niskiej cenie (749 zł) nie nadwyręży domowego budżetu. 

Toshiba CAF-X83XPL

Pierwszą, zasadniczą różnicą Toshiba CAF-X83XPL od mniejszych poprzedników jest wykorzystany filtr i sposób cyrkulacji powietrza. Oczyszczacz jest wąski i wysoki, powietrze zaciąga bocznymi wlotami, cyrkuluje nim już wewnątrz urządzenia i wyrzuca górą do otoczenia, co pozwala na dotarcie do dalekich zakamarków pomieszczenia. Wewnątrz oczyszczacza znajduje się filtr HEPA i węglowy, który nie dość, że wzbogacony został o przedłużającą jego żywotność warstwę PET, to jeszcze stworzony został w cylindrycznej formie. Specyficzny kształt tzw. filtra 360 pozwala na przepływ powietrza przez całą jego powierzchnię, ze wszystkich stron, co pomaga uzyskać lepszą skuteczność w przechwytywaniu drobnych cząstek. W tym modelu jest to szczególnie istotne, ponieważ stworzono go z myślą o pracy w dużych pomieszczeniach do 65 m2. Pomimo tak dużych możliwości jego cena (1399 zł) jest konkurencyjna nawet dla dużo mniejszych modeli.

Toshiba CAF-X116XPL

Oczyszczacz Toshiba CAF-X116XPL to model o największej wydajności (700 m3/h), najcichszej pracy (21 dB), najbardziej rozbudowanym wyświetlaczu i największej ilości funkcji dodatkowych. Posiada wszystkie opcje z pozostałych modeli i jeszcze więcej, np. kółeczka sprytnie schowane pod obudową, które nie wpływają na wygląd urządzenia, a znacząco ułatwiają jego transport. Do usuwania zanieczyszczeń wykorzystuje aż dwa wloty powietrza z dwoma zestawami filtrów. Jeden taki zestaw, nazywany również filtrem 5w1, składa się z filtra wstępnego, HEPA, węgla aktywnego i dwóch warstw PET. Choć model CAf-X116XPL należy już do urządzeń z wyższej półki cenowej (1699 zł) to wciąż kosztuje niewiele jak na posiadane funkcje i skuteczność. Jego jedynym mankamentem jest stosunkowo duży rozmiar, więc choć pod kątem parametrów sprawdzi się w dowolnym pomieszczeniu (również w pokoju dziecka i sypialni), to jednak w małych pokojach może nieco przeszkadzać. 

Podsumowanie

Oczyszczacze powietrza Toshiby w goodair.pl posiadają różnorodną wielkość, funkcje i ceny, dlatego wybór odpowiedniego modelu nie powinien być dla nas problemem. Po pomoc warto zwrócić się do autoryzowanego dystrybutora, np. sklepu GoodAIR.pl, w którym oprócz porady znajdziemy też urządzenia sprawdzonego pochodzenia, objęte aktualną gwarancją. 
 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku