Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez nowoczesnych urządzeń, takich jak smartfony oraz tablety. Blisko 75% Polaków posiada smartfona. Ponad połowa z tych osób korzysta ze swojego urządzenia dłużej niż 13 godzin na dobę. Te dane wskazują, że nowoczesne technologie wkroczyły już na dobre w życie milionów z nas i to całkiem intensywnie. Powszechność wynalazku, jakim jest smartfon niesie ze sobą pewne wyzwania dla świata galanterii - a przede wszystkim rękawiczek.

Jak obsługiwać ekrany dotykowe w niskich temperaturach?

Coraz częściej formuła kontaktu przyjmuje tekstową formę. Młodsi ludzie doskonale odnajdują się w korzystaniu z rozlicznych aplikacji, umożliwiających chat. Jednak prowadzenie wirtualnych konwersacji staje się kłopotliwe przy niższych temperaturach. Tradycyjne rękawiczki skórzane (często noszone zimą) uniemożliwiają obsługę ekranów dotykowych. Trzeba przyznać, że jest to dosyć kłopotliwa sytuacja, która zmusza do przerwania użytkowania smartfona lub tabletu (nie mówiąc o nawigacji samochodowej), gdy robi się zimno.

Innowacyjna technologia touch screen

Każda potrzeba rodzi jakiś wynalazek. Jest to jedna z reguł, które napędzają rynek. Popyt na potencjalne rozwiązanie zwykle szybko skutkuje powstaniem nowego produktu. Jednym z doskonałych wynalazków galanteryjnych ostatnich lat są rękawiczki skórzane z technologią dotykową. Takie rękawiczki, w przeciwieństwie do swojego tradycyjnego pierwowzoru dają możliwość bezproblemowej obsługi ekranów dotykowych wszelkiego rodzaju. Po angielsku to rozwiązanie nosi nazwę technologii touch screen.

Technologia ta opiera się na zapewnieniu przewodnictwa elektrycznego w opuszkach palców rękawiczek. Tradycyjna skóra, wykorzystywana w produkcji tej części galanterii nie jest przewodnikiem. Dlatego też uniemożliwia sprawne obsługiwanie ekranów dotykowych. Aby zmienić tę sytuację, wykorzystuje się mikroskopijne włókna z metali. Tak zmieniona struktura skóry pozwala na uzyskanie przewodnictwa między palcem osoby posługującej się smartfonem, a jego ekranem. Skutkuje to zlikwidowaniem kłopotliwej sytuacji, opisanej wyżej.

Jednym z producentów, którzy specjalizują się w tego typu asortymencie jest firma napo gloves. W ofercie tego dostawcy znajdziemy wyroby wykonane wyłącznie z najlepszych gatunkowo materiałów, takich jak starannie wyprawiona skóra jagnięca, pochodząca z Etiopii.

Technologia touch screen a estetyka rękawiczek skórzanych

Zastosowanie takiego rozwiązania, które umożliwia swobodne posługiwanie się smartfonem i tabletem, w żaden sposób nie szkodzi estetyce oraz stylowemu wyglądowi rękawiczek skórzanych. Technologia touch screen polega na zastosowaniu specjalnych nakładek na opuszkach palców. Są one jednak wszyte w taki sposób, że są całkowicie niewidoczne oraz nie dające się wyczuć podczas noszenia rękawiczek. Nie musimy się więc obawiać, że nasz nowy nabytek galanteryjny będzie odrobinę źle się prezentować.

Wybór tego typu rękawiczek skórzanych jest bardzo szeroki. Dostępne są w wielu różnorodnych modelach i odmianach. Możemy zdecydować się choćby na kupno rękawiczek specjalnie zaprojektowanych do prowadzenia samochodu. W asortymencie dostępnym obecnie na rynku dostępnych jest wiele wersji, dopasowanych do różnych warunków pogodowych.

Rękawiczki skórzane z technologią dotykową to modny oraz bardzo praktyczny gadżet, który faktycznie warto sobie sprawić. Będzie to idealne połączenie stylu oraz praktycznego podejścia do naszej galanterii. Rękawiczki skórzane to dodatek, na którym nie warto oszczędzać.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku