Z reguły ława do salonu nie zajmuje bardzo dużo miejsca. Jednak jest jednym z mebli, dzięki którym przebywanie we wnętrzu staje się przyjemniejsze.
Biorąc pod uwagę to, że salon pełni też funkcje pokoju dziennego i przyjmujemy w nim gości, obecność ławy może być nieoceniona. Wokół niej mogą gromadzić się domownicy lub goście, można na niej odstawić kubek czy filiżankę.

Użyteczna i estetyczna

Jeśli dobrze przemyślimy kwestię wyboru ławy, to z jednej strony będzie meblem pełniącym funkcje użyteczne, a z drugiej będzie ciekawym dodatkiem do wnętrza. Aby osiągnąć równowagę między funkcjonalnością i estetyką, musimy pamiętać o kilku kwestiach. Bez zwątpienia ława musi pod względem kolorystycznym i stylistycznym pasować do pozostałych elementów znajdujących się w salonie. Niekoniecznie model, który imponująco wygląda przy stylu francuskim, równie ładnie będzie wyglądać we wnętrzu nowoczesnym, czy industrialnym.
Istotny jest również kształt ławy i jej wielkość. Jeśli nasz salon jest mały, nie możemy postawić w nim ławy, która całkowicie zdominuje swoim rozmiarem przestrzeń. I przeciwnie - niewielka ława zgubi się przy dużej powierzchni. Trzeba więc zadbać o pewną równowagę. Natomiast jeśli chodzi o kształt i formę, to ponownie najpierw wracamy do stylistyki wnętrza. W jednych wystrojach ładnie wyglądają masywne meble, w innych coś lekkiego. Jedne będą okrągłe, inne prostokątne. Patrząc na funkcjonalność, musimy przyjrzeć się swoim zwyczajom. Być może przyda się ława, którą wyposażono w dodatkowe półki lub szuflady?
 

Jak ława to drewniana!

Ławy mogą się różnić między sobą kolorem, czy materiałem wykonania. Jednak niezmiennie popularnością cieszą się ławy drewniane. Nic tak nie zachęca do zacieśniania więzi i rozmowy niż obecność ciepłego drewna. Salon jest miejscem spotkań, a drewniana ława będzie to podkreślać. Nie jest to jedyny powód, dla którego warto skoncentrować się na tym materiale. Podobnie, jak wygląda to w przypadku innych produktów z drewna, ława jest elegancka i stylowa. Salon, w którym się pojawi, od razu będzie wyglądał na szykowny i dopracowany. Bez względu na to, czy w naszym salonie dominuje stylistyka skandynawska, retro, czy nowoczesna, drewniana ława będzie ładnym uzupełnieniem całości.
Poza tym liczy się trwałość, jaką charakteryzują się wyroby z drewna. Przy dobrej jakości będą estetycznie wyglądać nawet kilkadziesiąt lat. Zatem zakup mebli z tego surowca jest też inwestycją na przyszłość. Zastanawiając się nad tym, jakie warto wybrać ławy drewniane do salonu – The Beds przychodzi z pomocą! Producent przygotował mnóstwo interesujących modeli, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie zaprojektowali specjaliści z dużym doświadczeniem. Do produkcji stosuje się dobre gatunkowo drewno, więc ostatecznie meble, jakie do nas trafią, są solidne, ergonomiczne i modne.

Sięgając po meble z drewna, dbasz o zdrowie swojej rodziny

Ponieważ drewno jest naturalne, nie będzie się utleniało, ani uwalniać żadnych szkodliwych związków. A właśnie tak się dzieje, jeśli stawiamy na meble z tworzywa sztucznego, czy płyty. Nie jesteśmy w stanie wyczuć tego, że w powietrzu unoszą się toksyczne związki, ale z czasem zaczną mieć wpływ na nasze zdrowie. Tymczasem przebywanie w otoczeniu drewna jest korzystne, także dla alergików. I tutaj trzeba podkreślić jeszcze jedną właściwość mebli drewnianych – są antystatyczne i nie przyciągają kurzu. Oznacza to, że poprzez zakup drewnianych mebli, możemy wspierać zdrowie swoje i swoich bliskich.

 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku