Coraz częściej słyszy się o alergicznych reakcjach na biżuterię. Jest to spowodowane wieloma czynnikami. W dużej mierze mają na to wpływ metale ciężkie, które przedostają się do naszego organizmu razem z kosmetyczną chemią. Mowa nie tylko o sztucznej biżuterii wykonanej z podejrzanych materiałów. Uczulać może także srebro i złoto. Stal chirurgiczna to najbezpieczniejsze rozwiązanie dla alergików, stąd jej niezwykła popularność.

Jakie są zalety stali chirurgicznej?

Stal chirurgiczną spotkamy także pod nazwą stali szlachetnej lub stali nierdzewnej. Ten rodzaj stali jest używany w przemyśle medycznym, gdzie na co dzień trzeba zachować ogromną ostrożność. Coraz chętniej sięgają po nią także jubilerzy. Jeśli poszukujemy biżuterii wysokiej jakości, nasze oczekiwania spełni biżuteria ze stali chirurgicznej w hurtowni Jagar

Stal chirurgiczna posiada wiele zalet. Nie wymaga konserwacji, a to znaczy, że nie trzeba jej regularnie czyścić i pielęgnować, przez cały czas zachowuje ona jednolity kolor. Nie brudzi się i nie jest podatna na zarysowania. Możliwości obronienia powierzchni są szerokie. Stal chirurgiczna może być lśniąca, wypolerowana lub matowa. Jest bardzo twarda, przez co właściwie nie może się połamać. Co więcej, stal chirurgiczna jest odporna na promienie UV. W praktyce oznacza to, że nie zmienia swojego koloru pod wpływem działania promieni słonecznych. A jej powierzchnia jest antykorozyjna, odporna na utlenienie i korozję.

Wzrost zainteresowania stalą chirurgiczną

Moda na wykorzystywanie stali chirurgicznej w produkcji biżuterii nieprzerwanie rośnie od 2000 roku. Zapięcia, łańcuszki i bigle są nieodłącznym elementem jubilerskich pracowni. Biżuteria ze stali chirurgicznej w przeciwieństwie do srebrnej i złotej biżuterii, jest idealna dla alergików. Bez problemu mogą ją nosić osoby uczulone na srebro. Ponad to, jest bezpieczna też dla osób uczulonych na nikiel, ponieważ nie zawiera go w swoim składzie. Co więcej, stal chirurgiczna w kontakcie z wodą, czy perfumami zupełnie nie niszczeje. Aby o nią odpowiednio zadbać wystarczy po prostu przemyć ją wodą z mydłem i wytrzeć do sucha.

Wykonywanie biżuterii ze stali chirurgicznej jest bardzo przyjemne, głównie dlatego, że nie trzeba przesadnie uważać przy produkcji biżuterii. Popularność biżuterii ze stali chirurgicznej bierze się również stąd, że łańcuszki ze stali chirurgicznej, a także inne elementy są bardzo podobne do srebrnej biżuterii, a przy tym są tańsze i trwalsze.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku