Adidas dał się poznać jako producent wysokiej jakości butów trekkingowych. Jak jednak radzi sobie jego model Adidas Terrex Swift Solo?

Adidas to firma doskonale znana na rynku obuwniczym, jednak do tej pory skupiała się na butach stricte sportowych – między innymi koszykarskich, piłkarskich czy do biegania. Od kilku lat jednak jest coraz bardziej zauważalna w branży sprzętu turystycznego i trekkingowego. Jako przykład takich działań firmy można podać przede wszystkim modele takie jak Adidas Terrex Swift Solo. Buty z tej linii już na pierwszy rzut oka znacznie różnią się od konkurencyjnych rozwiązań. Czy warto się z nimi zainteresować?

To oczywiście zależy od tego, czego oczekujemy po butach turystycznych i w jakich warunkach zamierzamy z nich korzystać. Niezależnie jednak od naszych wymagań, buty Adidas Terrex co wysokiej jakości produkty przeznaczone dla osób ceniących niezawodność, świetne wykonanie i niebanalny design. Warto więc przyjrzeć się im bliżej (kupimy je na https://www.natychmiastowo.pl/mezczyzni/buty-sportowe-meskie/adidas/performance/terrex)

Adidas Terrex Swift Solo – pierwsze wrażenie i design

Osoby przyzwyczajone do tradycyjnego stylu butów trekkingowych po wyciągnięciu Adidas Swift z pudełka mogą się naprawdę zdziwić. Projektując kolekcję Terrex Adidas odszedł od typowych rozwiązań dla tego segmentu rozwiązań na rzecz designu znanego ze swoich produktów przeznaczonych dla sportowców. Trekkingowe Adidasy w niczym nie przypominają topornych trekkingów i ortodoksyjnym miłośnikom gór mogą zwyczajnie się nie podobać. To jednak tylko rzecz gustu.

Po założeniu na nogę wrażenie, że te buty nie mają wiele wspólnego z górami na szczęście szybko znika. Dobrze przylegają w każdym miejscu, a efekt perfekcyjnego dopasowania może być jeszcze lepszy, jeśli wykorzystamy dodatkowe dziurki do przewleczenia sznurówek. Dobre wrażenie robi również podeszwa, która została wykonana z dedykowanej mieszanki gumy. Ta zapewnia nie tylko optymalną przyczepność, ale też, jak deklaruje producent, jest też odporna na ścieranie.

Adidas Terrex Swift Solo na podejściach i zejściach

Jak jednak buty radzą sobie w górskim terenie? Zacznijmy od przyczepności. Wykorzystany w podeszwie bieżnik jest niezbyt agresywny. Mimo tego zapewnia komfortowe chodzenie po skałach – bez względu na to, czy chodzi o podłoże wapienne czy granitowe. Nieco słabsze jest natomiast przyleganie na powierzchniach pokrytych piaskiem, mokrych lub zabłoconych. Różnice między podeszwą z Terrex Solo a taką z głębszym bieżnikiem są wprawdzie zauważalne, jednak nie powinny mieć wpływu na bezpieczeństwo. Możliwe też, że wprawniejsi piechurzy nawet ich nie zauważą.

Buty dobrze sprawdzają się nie tylko jako podejściówki. Ich konstrukcja czyni je bowiem dobrą alternatywą dla butów do wspinania po umiarkowanie trudnych drogach. Z powodzeniem dadzą radę na trasach I-IV, choć bardziej pewni swoich umiejętności wspinacze mogą też sięgnąć po nie również na piątkach.

Poważniejszym problemem może zaś okazać się wydajność w odprowadzaniu ciepła i wilgoci. O ile podczas krótkich wycieczek problem nie jest zbyt poważny, to już po kilkunastu kilometrach wędrówki w ciepły dzień można odczuwać dyskomfort. Osoby zmagające się z dużą potliwością stóp powinny o tym pamiętać.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku