Często w pracy jesteśmy tak zajęci, że nie mamy nawet czasu na to, aby ugryźć kanapkę, nie mówiąc już o spożyciu drugiego śniadania. Z pomocą przychodzi smoothie, które z powodzeniem może zastąpić posiłek w pracy, a w dodatku można je wypić dosłownie w 3 sekundy. Jeśli jesteśmy na diecie, szklana, zamykana butelka, w której przyniesiemy do pracy samodzielnie sporządzony koktajl warzywny, jest idealnym rozwiązaniem.

Dlaczego smoothie zrobiło taką zawrotną karierę?

Zgodnie z najnowszymi zaleceniami dietetyków do każdego posiłku powinna być dołączona porcja warzyw i owoców. Problem polega na tym, że wymaga to specjalnych zabiegów kulinarnych, wyszukiwania przepisów, obrabiania warzyw, dbałości o różnorodność i smak potraw. A co zrobić, jeśli ktoś nie przepada za warzywami? Dorzucanie liścia sałaty do każdej kanapki staje się po pewnym czasie po prostu nieciekawe, a poza tym nie pokrywa całkowicie zapotrzebowania organizmu na witaminy i minerały. Pozostają suplementy diety, jednak – jak wiadomo, ich składniki są przyswajane przez organizm w minimalnym stopniu i poniesiony wydatek jest niewspółmierny do korzyści. Dlatego smoothie jest naprawdę rozwiązaniem wprost genialnym. Pozwala komponować składniki zgodnie z własnymi preferencjami i sporządzić z nich błyskawicznie smaczny i pełnowartościowy koktajl.

Naczynia do smoothie

Koktajle owocowo-warzywne najczęściej serwuje się w pięknych szklankach oraz pucharkach. Jeśli jednak ma to być napój, który wypijemy w pracy lub podczas wyprawy za miasto, najlepiej sporządzić go w butelce. Butelka na smoothie może również posiadać oryginalne i szczelne zamknięcie na zakrętkę, klips lub kapsel. Ostatnio bardzo modne okazało się serwowanie smoothie podczas spotkań towarzyskich, właśnie w butelkach. Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, szczególnie jeśli w towarzystwie są dzieci. Butelki do smoothie przypominają kształtem klasyczne butelki na mleko. Ich ścianki mogą być gładkie lub stylowo zdobione.

Rodzaje butelek do smoothie

Butelki na napoje mogą być różnej wielkości. Na przykład modele Quattro, renomowanej firmy Bormiolo Rocco mogą mieć pojemności: 200 ml, 400 ml, 700 ml oraz 1 litr. Są łatwe do utrzymania czystości, każdą z nich można myć w zmywarce. Są wykonane z grubego szkła najwyższej jakości, odpornego na uszkodzenia. Ich oryginalny kształt sprawia, że mniejsze butelki wyśmienicie nadają się do serwowania nie tylko smoothie, ale również koktajli, soków owocowych i deserów na różnych spotkaniach towarzyskich. Bardzo efektownie prezentują się z długą kolorową słomką. Z powodzeniem mieszczą się w damskiej torebce, a ponieważ posiadają nakrętkę, można je zabrać ze sobą na spacer. Butelki o większych pojemnościach są bardziej praktyczne, jeśli mają zastąpić drugie śniadanie w pracy. Nadają się również do przechowywania soków w lodówce czy spiżarni. Ich ścianki są pięknie ozdobione motywami roślinnymi, co sprawia, że można je także wykorzystać jako funkcjonalny i dekoracyjny element zastawy stołowej podczas przyjęcia.

Pomysłowe sposoby podania smoothie w butelce

Serwowanie napojów w szklanych butelkach stanowi bardzo efektowny i oryginalny sposób, szczególnie podczas przyjęć organizowanych na świeżym powietrzu. Najtaniej i najłatwiej sporządza się smoothie z warzyw i owoców sezonowych – wystarczy tylko zmiksować odpowiednie składniki.

Bordowe smoothie banan-burak

Dokładnie umyj i obierz 2 banany i jednego małego buraczka. Pokrój je na cząstki i wrzuć do blendera. Dolej niepełną szklankę soku jabłkowego i zmiksuj. Smacznego!

Zielone smoothie gruszka-jarmuż-kiwi

Umyj 2 liście młodego jarmużu, 2 gruszki i obierz 2 kiwi. Pokrój je na cząstki, wrzuć do blendera i dolej pół szklanki soku jabłkowego. Całość zmiksuj. Smacznego!

Pomarańczowe smoothie jabłko-marchew-kaki

Dokładnie umyj 1 jabłko, 1 kaki (obierz) i 2 marchewki. Pokrój je na cząstki, wrzuć do blendera i dolej pół szklanki soku pomarańczowego. Całość zmiksuj. Smacznego!

Czerwone smoothie czerwona kapusta-pomidor-winogrono

Umyj 3 liście kapusty, garść czerwonych winogron i obierz 3 pomidory ze skórki. Pokrój je na cząstki, wrzuć do blendera i całość zmiksuj. Smacznego!

Więcej pomysłowych pomysłów na smoothie w butelce można znaleźć w artykule pt.: „Butelka na smoothie – sprawdź 5 pomysłów na pyszne i odżywcze koktajle do pracy".
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii kapusta z kiełbasą
Ile kalorii ma kiszona kapusta
Ile kalorii ma kiwi
Ile kalorii ma serek almette
Ile kalorii ma bułka z ziarnami
Ile kalorii ma jabłko
Surówka z kapusty pekińskiej i marchewki kalorie
Winogrona bezpestkowe kcal

Wersja do druku