Ostatnimi czasy liczni producenci coraz częściej wypuszczają na rynek damskie i męskie feromony, czyli substancje mające zwykle na celu zwiększenie skuteczności podczas flirtu z osobami płci przeciwnej. Jednakże kluczowe w tym zakresie jest odpowiednie wybranie produktu, a także nauczenie się prawidłowego stosowania. Jak dawkować feromony?

Feromony to bezzapachowe substancje lotne wydzielane przez wiele gatunków. Wśród zwierząt ułatwiają lokalizację i zwabienie partnera. W przypadku ludzi natomiast pełniły taką funkcję tysiące lat temu, ale przez wpływ ewolucji znacznie osłabły. Stosunkowo niedawno jednak naukowcy stworzyli tzw. feromony syntetyczne, które można obecnie kupować w różnych konfiguracjach.

Jak stosować feromony?

Na samym początku należy zaznaczyć, że istnieje wiele zmiennych w tym zakresie, dlatego nie da się ujednolicić stosowania tych substancji. Pierwszym aspektem może być sam produkt. W zależności od celu i możliwości producenta, gotowe preparaty mają w swoim składzie różne mieszanki feromonów. Inne mogą być ich stężenia i/lub proporcje oraz rodzaj, dlatego już na tym etapie można zauważyć, że nie powinno się wszystkich specyfików używać tak samo. Do tego dochodzi fakt różnic pomiędzy organizmami użytkowników. Jeden człowiek może cieszyć się efektywnością feromonów przy małej dawce, a inny dopiero przy dużej. Co więcej, 5% ludzi na świecie nie ma możliwości przetwarzania informacji zawartych w tych substancjach, jednak te nadal mogą oddziaływać na otoczenie, czyli np. osoby w pobliżu użytkownika w barze, kawiarni.

Należy zawsze trzymać się kilku zasad odnośnie używania feromonów. Po pierwsze trzeba zaczynać aplikację od małych dawek i zwiększać je, jeżeli skutki się nie pojawią. Dlaczego to istotne? Jeżeli zaaplikuje się od razu sporą ilość danej substancji, to można osiągnąć efekty przeciwne do zamierzonych, a więc odstraszać, zamiast przyciągać. Po drugie warto pamiętać, że na skórze – zależnie od konkretnego preparatu – feromony utrzymują swoje działanie przez około 2-6 godzin i są najbardziej skuteczne, jednak stosując je na ubraniach, można cieszyć się efektami przez kilka dni. Na odzieży jednak trudno ocenić, jaka dawka jest odpowiednia i łatwo przekroczyć dopuszczalną. Umiar jest najważniejszy! Więcej informacji na temat feromonów znajduje się pod adresem: https://śd.pl/wszystko-to-co-musisz-wiedziec-o-feromonach/

Najpopularniejsze na rynku to BTB i feromony Pheromax. Dawkowanie ich polega na umieszczeniu niewielkiej ilości specyfików w strategicznych miejscach, czyli np. na szyi, dekolcie, za uszami, na nadgarstkach, w okolicach nosa itd. Mimo że najwięcej osób z nich korzysta, to nadal istnieje wiele innych, ciekawych preparatów tego rodzaju, które dla poszczególnych użytkowników mogą być skuteczniejsze niż wyżej wymienione.

Stawiasz na zaufane marki? W takim razie co wybrać – feromony BTB czy Pheromax? Pierwszy produkt jest przeznaczony głównie do poprawienia swoich relacji towarzyskich. Sprawdza się więc nie tylko podczas randkowania, ale też nawiązywania nowych znajomości i spotkań biznesowych. Drugi preparat natomiast uznawany jest za najbardziej skuteczny w ramach flirtu. Potęguje podniecenie seksualne.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku