Żyjemy w takich czasach, gdzie inwigilacja już nikogo nie dziwi, serwisy internetowe zbierają o nas mnóstwo danych i po części sami się na to godzimy, akceptując regulamin takiego serwisu.

Jest wiele osób, zainteresowanych tematyką czy da się podsłuchiwać telefon komórkowy, mówimy tu np o sytuacji gdy małżeństwo się rozwodzi i jedna ze stron chciała by zdobyć dowody na zdradę drugiej strony, bądź zdobyć lokalizacje gdzie w danej chwili znajduje się abonent danego numeru.

Podsłuchiwanie telefonu

Wbrew pozorom nie jest to sc-fi, jak wszyscy wiemy dostęp do takich danych mają odpowiednie służby, aczkolwiek okazuje się że jest także sposób żeby zwykły kowalski miał dostęp do takich danych. Jeżeli mówimy o parze, która ma dostęp do urządzenia partnera / partnerki to można wgrać oprogramowanie szpiegowskie, które będzie wysyłać kopie smsów na wcześniej zdefiniowany numer, bądź podsłuchiwać rozmowy w czasie rzeczywistym. Wiejec na ten temat dowiesz się z tego artykułu https://www.embiznes.pl/aplikacje-android/podsuch-telefonu-komorkowego/

Namierzanie telefonu komórkowego

Podobnie jest z namierzaniem telefonu komórkowego. Na to są dwa sposoby i w obydwu przypadkach musimy mieć dostęp do telefonu, który chcieli byśmy namierzyć.  Większość operatorów gsm oferuje opcje lokalizacji abonenta. Należy dodać że wszystkie wymienione tutaj możliwości są w pełni legalne.

Włączamy opcje lokalizacji danego nr i dany numer jednorazowo otrzyma wiadomość sms, na którą musi odpowiedzieć potwierdzającą, że zgadza się na takie namierzanie. Następnie z innego numeru możemy wysłać odpowiednią komendę i sieć zwróci nam komunikat z informacją o lokalizacji abonenta.

Druga możliwość, to jak opisywaliśmy na początku zainstalowanie oprogramowania szpiegującego na danym telefonie, oczywiście za zgodą drugiej osoby. I wtedy w czasie rzeczywistym możemy sprawdzać gdzie znajduje się dana osoba, szerzej opisaliśmy to w tym artykule https://www.embiznes.pl/inne/namierzanie-telefonu-komorkowego/

Odczytywanie smsów

Wracając jeszcze do możliwości oprogramowania szpiegującego telefon, do daje on na prawdę bardzo wiele możliwości, od podsłuchiwania rozmów w czasie rzeczywistym, po otrzymywanie kopii sms oraz rozmów z messengera, dostępu do aktualnej lokalizacji itp. Można zakupić także telefon już z wgranym takim oprogramowaniem i dostosowanym systemem android.

Sytuacji życiowym, w których komuś było by potrzebne takie oprogramowanie jest bardzo wiele a nie każdy wie że jest taka możliwość, jedną z takich sytuacji jest instalacja takiego oprogramowania swojemu dziecku i po pierwsze, będziemy zawsze wiedzieć gdzie się znajduje a po drugie jeżeli mamy podejrzenia że zadaje się z podejrzanym towarzystwem, możemy w miarę kontrolować co pisze i o czym rozmawia.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku