Pomysł zakupów spożywczych online zrodził się kilka lat temu. Obecnie wielu Polaków korzysta z takiej formy uzupełniania swoich spożywczych zapasów, głównie ze względu na wygodę, oszczędność czasu oraz pieniędzy. Wśród rodaków nadal wielu jest takich, którzy wyrażają swoje obawy przed robieniem zakupów zdalnie. Czy są one uzasadnione?

Usługa nie jest dostępna w miejscu zamieszkania

Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ zakupy online najprężniej rozwijają się w dużych miastach. Większość sklepów internetowych posiada własne busy dostawcze, które przemieszczają się w obrębie miasta i jego okolic. Osoby zamieszkujące mniejsze miejscowości nie są jednak pozbawione możliwości robienia zakupów spożywczych przez Internet. Zrealizowane zamówienie jest dostarczane przez firmę kurierską na terenie całej Polski. Niestety wadą jest brak możliwości zamówienia niektórych produktów – z listy wykluczone są zazwyczaj mrożonki, produkty w szklanych opakowaniach oraz takie, które wymagają przechowywania w chłodni.

Długi czas oczekiwania na dostawę

Wiele osób rezygnuje z zakupów spożywczych online z obawy przed długim czasem oczekiwania na dostarczenie produktów. Zaskoczeniem może być opcja, w której kupujący sam wybiera dogodną dla siebie godzinę dostawy. Niektóre sklepy oferują nawet dostarczenie zamówienia jeszcze przed planowanym terminem, lecz wszystko uzgadniane jest telefonicznie przez kierowcę, który kontaktuje się z konsumentem.

Problem ze świeżymi warzywami i owocami

Z obawy przed otrzymaniem nieświeżych warzyw lub słabej jakości owoców, wielu postanawia udać się osobiście do marketu po tego typu asortyment. Tymczasem dyskonty internetowe dokładają wszelkich starań, aby dostarczyć swoim klientom najwyższej klasy produkty przechowywane w odpowiednich warunkach. Być może wielu klientów ma wyobrażenie tradycyjnego sklepu, w którym zamówienia realizowane są ze spożywczych półek. Nic bardziej mylnego. Sklepy spożywcze online to przeważnie setki metrów hal magazynowych, gdzie zarówno owoce, jak i warzywa są najwyższej świeżości, niedotykane przez dziesiątki dłoni.

Co z dostawą mrożonek?

Busy rozwożące zamówienia posiadają wydzieloną część chłodniczą, w której panuje temperatura około 6 stopni Celsjusza. Dodatkowym zabiegiem utrzymującym świeżość produktu jest obłożenie go suchym lodem. Pozwala to na utrzymanie optymalnej temperatury mrożonek nawet do 5 godzin.

W sklepie online jest drożej

Współczesne zakupy przez Internet to przeważnie gwarancja najniższej ceny. W sklepach spożywczych działa specjalny mechanizm, który codziennie sprawdza w poszczególnych sklepach cenę popularnych produktów i dopasowuje swoją ofertę w najkorzystniejszy sposób. W sieci równie często, co w sklepach stacjonarnych, można trafić na promocyjną ofertę, oszczędzając dodatkowe kwoty. Wiele sklepów internetowych stara się przyciągać nowych klientów, oferując ciekawe rabaty lub organizując konkursy, gdzie można wygrać np. zakupy przez miesiąc za darmo.

Partnerem materiału jest sklep spożywczy online Polski Koszyk - sklep spożywczy online Warszawa.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

truskawki mrożone kcal

Wersja do druku