Tatuaże są modne, stanowią także świetną ozdobę ciała, a jednocześnie dzięki nim można wyrazić siebie i pokazać swoją osobowość. Oczywiście, aby tatuaż był doskonałą dekoracją, a nie powodem wstydu nie należy na nim oszczędzać, a konieczne jest wybranie się do prawdziwego i renomowanego salonu tatuażu. A więc wykonywanie go w domu, a nie w salonie tatuażu absolutnie nie wchodzi w grę. Ale czy zastanawialiście się kiedyś czy tatuaże się starzeją? Wszak ten raczej mało przyjemny proces dotyczy nas wszystkich.

Czy tatuaże się starzeją? Oto jest pytanie!

Wiele osób zastanawia się, jaki wzór tatuażu wybrać, ale raczej niewiele z nich myśli, jak tatuaż będzie się prezentował za 10 czy 20 lat. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę, że tak jak nasza skóra, tak tatuaże się starzeją czyli zwyczajnie blakną. Jest jednak jedno „ale”, a to „ale” ma bardzo duże znaczenie. Otóż wszystko w dużej mierze zależy od samego tatuażysty. Jeżeli popełni on błąd i będzie wstrzykiwać tatuaż pod naskórek, to niestety musisz się liczyć z tym, że Twoja dziara już po krótkim czasie zniknie, bądź stanie się mało widoczna. A więc jeszcze raz radzimy: na tatuażach absolutnie nie należy oszczędzać, a jedynym i słusznym wyborem jest udanie się do profesjonalnego salonu tatuażu, gdyż tatuażysta musi znać swój fach, a sam tusz powinien być wprowadzany do skóry właściwej. Dzięki temu efekt będzie jeszcze lepszy i to przez długie lata.

Miejsce ma znaczenie

Pewnie każdy zauważył już, że moda na tatuaże zmienia się, a zasadniczo zmienia się miejsce, na którym posiadanie tatuażu jest bardzo modne. Były już ręce, plecy, a teraz szyja. Oczywiście przy wyborze nie należy kierować się tylko i wyłącznie modą, lecz należy wziąć pod uwagę jak dana część ciała będzie prezentowała się za kilka lat. Otóż należy zdawać sobie sprawę, że skóra się rozciąga, a jednocześnie wystarczy tylko przytyć by stylowy tatuaż stał się raczej karykaturą. Możemy przytoczyć tutaj tatuaże na brzuchu, na samym początku tatuaż wygląda świetnie, ale gdy brzuch będzie miał większe rozmiary to niestety cały efekt będzie zatracony, a przecież nie o to chodzi. Dlatego wybór miejsca ma tak duże znaczenie. Wiadomo, że skóra z biegiem lat będzie bardziej obwisła, ale nadal należy pamiętać, aby nie decydować się na tatuaże w takich miejscach, które są szczególnie podatne na osadzanie się tłuszczyku, wszak wtedy mała myszka Mickey stanie się wielkim potworem Mickey.

Pielęgnacja na miarę oczekiwań

Oczywiście nie można zapomnieć także o właściwej pielęgnacji, która ma także znaczącą rolę. Otóż już po wykonaniu tatuaży bezwzględnie należy stosować się do rad udzielanych przez tatuażystę. A więc zaraz po zrobieniu dziary bezwzględnie należy unikać słońca, gdyż promienie UV powodują blaknięcie tatuaży, a jednocześnie podrażniają skórę. Bardzo ważne jest też nawilżanie, ale dotyczy to nie tylko stosowania specjalnych kremów czy maści, ale również nawilżania od wewnątrz, czyli picia dużej ilości wody. Warto także stosować krem przeciwsłoneczny z wysokim współczynnikiem SPF, co zapewnia ochronę przed szkodliwymi promieniami UV.

Poprawienie bywa konieczne

Po kilkunastu latach może się okazać, że mimo wszystko tatuaż wymaga poprawy. Zatem nie ma na co czekać i warto wtedy udać się do miejsca jak salon tatuażu. Alternatywą jest także wykonania tatuażu zakrywającego. Tutaj niezbędne są duże umiejętności tatuażysty, który powinien odpowiednio mieszać kolory i cieniować. Nie każdy tatuaż można zakryć, jednak może zmienić, dzięki temu zyska nową bardziej interesują odsłonę. Pamiętajcie też, że tatuaże kolorowe są mniej trwałe od tych wykonywanych czarnym tuszem. Alternatywą jest także usunięcie starego tatuażu, bądź przynajmniej klika sesji laserem, gdyż w ten sposób stanie się mniej widoczny, a więc wykonanie kolejnego w tym samym miejscu będzie wtedy doskonałym wyborem.

Tatuaże starzeją się wraz z człowiekiem. Jak wiadomo, choć proces starzenia się dotyczy nas wszystkich, tak jedni w wieku 50 lat prezentują się lepiej niż inni. Tak też jest z tatuażami, a więc jeżeli zależy Ci, aby Twoja dziara prezentowała się świetnie przez długie lata, to koniecznie pamiętaj o właściwej pielęgnacji.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku