Nie ma znaczenia, o jaki rodzaj sponsoringu mamy na myśli. Tego typu umowa polega na świadczeniu usług sponsorowanego na rzecz sponsorującego. Sponsorujący zaś ma za zadanie dostarczyć środków lub wynagrodzenia sponsorującemu. W wielu dziedzinach życia sponsoring będzie wyglądał nieco inaczej. Ogłoszenia i spotkania sponsoringowe różnią się między sobą w zależności od rodzaju sponsoringu. W ostatnich latach najpopularniejszy jest ten, który pozwala na spotkania sponsorowanego ze sponsorującym w celu realizacji usług, często intymnych, które zostały zawarte pomiędzy podmiotami umowy.

Szukam sponsora w XXI wieku

W czasach, kiedy internet daje nieograniczone możliwości, wykształciła się zupełnie nowa forma sponsoringu. Wpisywanie w wyszukiwarkę fraz typu:"szukam sponsora płock” lub "sponsoring płock" przestaje być czymś zadziwiającym, wręcz staje się to jednym standardowych zapytań. Mówiąc o sponsoringu w XXI mamy na myśli ogłoszenia, spotkania, a nawet intymne anonse. Mowa tu o sytuacji, kiedy sponsorowany (osoba wykonująca określone usługi) dla sponsorującego (osoba, która wynagradza sponsorowanego za wykonanie tych usług). Nie zawsze musi się to kojarzyć z czymś niemoralnym. Czasem chodzi o zwykłe spędzanie czasu z drugą osobą i nie ma w tym nic złego ani podejrzanego. W każdym przypadku należy jednak zwracać uwagę na warunki, na jakie się godzimy. Trzeba być ostrożnym, ale nie podpisać czegoś, czego można później żałować. Z drugiej strony nie można popadać w skrajności i raczej takie doświadczenia sponsoringowe powinny kojarzyć się z czymś pozytywnym, dlatego starajmy się szukać takich warunków, które nie będą sprawiały wrażenia podejrzanych.

Oferty i anonse sponsoringowe

Umowa oraz jej zawartość są sprawą indywidualną i zależy tylko od podmiotów, które ją zawierają. Jakakolwiek umowa, anons czy ogłoszenie powinny zawierać dokładny opis wykonywanych usług, jaka jest ich cena i czy sponsorujący zobowiązuje się do płatności za nie. Obydwa podmioty mają czuć się usatysfakcjonowane, podpisując tego typu ofertę. Należy zaznaczyć, że w umowie sponsoringowej nie mają obowiązku zawierać się anonse erotyczne, ale oczywiście, istnieje taka możliwość. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań i wachlarza usług, jakie jesteś w stanie zrealizować czy zaoferować. Sponsoring jest umową pomiędzy stronami, ale ze względu na swój charakter, powinna kojarzyć się z pozytywnym doświadczeniem, więc jeśli odczuwasz jakiś niepokój lub obawę związaną z takową umową to po prostu jej nie podpisuj i znajdź innego sponsora czy sponsorowanego. Jakakolwiek umowa powinna zostać w sposób jasny i czytelny dla obu stron, tak aby w razie potrzeby uniknąć ewentualnych niedomówień. Istnieje wiele portali internetowych, gdzie można znaleźć takowe ogłoszenia i wybrać to, które najbardziej odpowiadało naszym potrzebom.

Sponsoring a miłość

Z pewnością umowa sponsoringowa jest to jedna z najbardziej intymnych umów, jakie kiedykolwiek przyjdzie Ci podpisać. Należy jednak pamiętać, że dalej jest to umowa i jej głównym celem jest przyniesienie korzyści stronom, które takową umowę zawierają. Jeżeli strony jasno przedstawiają swoje stanowiska, to teoretycznie raczej niemożliwym są jakiekolwiek miłosne ekscesy. W większości przypadków rozchodzi się wyłącznie o korzyści finansowe lub te, zostało zawarte pomiędzy stronami. Kiedy przystojny mężczyzna lub piękna kobieta ogłasza się, że szuka sponsora, to nie z powodu, że czuje się samotny/a. Ogłoszenia, takie jak: "szukam sponsora płock" lub gdzieś podpatrzone, takie jak: "młoda studentka szuka sponsora płock" powinno dać do myślenia, ponieważ już w samym tytule ogłoszeniodawca dokładnie objaśnia obszar swoich intencji. Jeżeli wiesz, że jesteś osobą łatwo przywiązującą się, to może się okazać, że sponsoring nie jest dla Ciebie. Ogłoszenia sponsoringowe nie są dobrą drogą do znalezienia miłości życia. Z drugiej strony, jeżeli Twoja osobowość jest stanowcza i nieustępliwa, to sponsoring może okazać się korzystnym układem, który urozmaici Twoje życie. W takiej czy innej sytuacji należy wyjść z założenia, że sponsoring jest czystym układem biznesowym i nie ma tam miejsca na uczucia. Z pewnością, zdarzały się przypadki, kiedy sponsorowany i sponsorujący zakochali się w sobie i żyli długo i szczęśliwie. Nie należy jednak uznawać tego za regułę i nie kierować się taką intencją przy decyzji o umowie sponsoringowej. Bardziej stosownym będzie potraktowanie tego jako formę pracy, gdzie jedna strona pracuje, a druga płaci za wykonaną pracę.

 

Sprawdź teraz:

https://www.goldbikiniclub.com/

https://www.ogloszenia-sponsoring.pl/

 Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku