Chociaż czasem czujemy, że powinniśmy skorzystać z pomocy psychoterapeuty, znajdujemy wiele powodów, przez które nie decydujemy się poszukać wsparcia. Być może Ty również zakładasz, że sama doskonale wiesz, co powinnaś robić i nie potrzebujesz, aby psychoterapeuta Ci to powtarzał. Może nie wiesz, o czym powinnaś rozmawiać pod czas terapii i od czego zacząć? Dobry psychoterapeuta nie wywrze na Tobie żadnej presji. Psychoterapia Poznań - sprawdź, co ma Ci do zaproponowania i jak przygotować się na rozmowę ze specjalistą.

 

Psychoterapeuta - o czym z nim rozmawiać?

Jeżeli nigdy wcześniej nie byłaś u psychoterapeuty, możesz nie być pewna, jak przebiega całe spotkanie. Przede wszystkim koniecznie wybierz renomowane miejsce takie jak psychoterapia - Poznań. Zawsze sprawdzaj, czy psychoterapeuta, do którego się wybierasz, posiada odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty. Psychoterapia Poznań w Klinice LMC to praca z profesjonalistami. Dobry psychoterapeuta zadba o to, aby terapia nakierowana była na Twoje indywidualne trudności.

Obawiasz się, że nie będziesz wiedzieć, jak zacząć rozmowę? Nie wiesz, czy Twój problem jest rzeczywiście na tyle poważny, żeby zajął się nim psychoterapeuta? Sądzisz, że wyciągnie on z Twoich słów wnioski, które Ty znasz już od dawna? Że jako powód Twoich niepowodzeń poda lenistwo, lub inne cechy, nad którymi obawiasz się, czy w pełni panujesz?

Przede wszystkim dobry psychoterapeuta nigdy nie będzie Cię oceniał. Gdzie takiego szukać? Zdecydowanie na stronie https://klinika-lmc.pl/. Jego zadaniem nie jest mówić Ci, jakie decyzje powinnaś podjąć, czy wytykać Ci Twoje wady. Dobry psychoterapeuta interesuje się Twoim tokiem rozumowania i stara się nakierować Cię na tory myślenia konstruktywnego i przynoszącego pozytywne skutki.

Czego nie mówisz psychoterapeucie?

Możesz nie chcieć rozmawiać ze swoim psychoterapeutom o pewnych kwestiach i jest to całkowicie naturalne. Czasem pewnie podczas psychoterapii znikąd pojawiają się myśli, które możesz próbować przepuścić przez pewnego rodzaju cenzurę. Czy powinnam o tym wspominać? Czy moje słowa nie sprawią, że zabrzmię śmiesznie? Czy mogę powiedzieć głośno, że nie chcę na spotkaniach rozmawiać o jakichś tematach?

Psychoterapeuta ceni sobie przede wszystkim Twoją szczerość. Każda Twoja myśl i spostrzeżenie mogą okazać się istotne w kontekście całej rozmowy. Pamiętaj, że dobry psychoterapeuta Cię nie ocenia! Nie zmusi Cię także do opowiadania o czymś, co budzi w Tobie jakikolwiek niepokój. Do wszystkiego powinnaś dojrzeć, zrozumieć własne tempo i w końcu uwolnić się od męczących obciążeń!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku