W zabieganym świecie czasami trudno znaleźć czas na ugotowanie zdrowego posiłku każdego dnia. Z pomocą przychodzą firmy świadczące usługi cateringu dietetycznego. Przygotowywane pod okiem fachowców pudełka ze smacznymi daniami mają więcej zalet niż mogłoby się z pozoru wydawać. Sprawdź, dlaczego warto rozważyć zamówienie cateringu dietetycznego.
fot. cookingcatering.com.pl
 

Dieta dostosowana do trybu i stylu życia zamawiającego

Samodzielne skomponowanie prawidłowej diety to niemałe wyzwanie, zwłaszcza dla wiecznie zabieganych osób. Nie każdy musi być także ekspertem w zakresie zdrowego odżywiania czy też odpowiedniej diety dla sportowców. Catering dietetyczny CooKING sprawdzi się jednak nie tylko w przypadku klientów nastawionych na intensywne budowanie formy. Nawet najbardziej wymagające osoby będą w stanie znaleźć program idealnie dopasowany do ich potrzeb, preferencji oraz trybu życia.

W ofercie firmy można znaleźć starannie przygotowane menu dla wegan i wegetarian, a także specjalne programy dietetyczne bez glutenu, bez laktozy czy też dla kobiet w ciąży i matek karmiących. Istnieje również możliwość wykupienia cateringu stworzonego z myślą o potrzebach najmłodszych. W przypadku chorób lub alergii warto rozważyć zamówienie diety indywidualnej.

Sposób na wyeliminowanie ze swojego życia dań typu fast-food

Nic nie sprzyja objadaniu się niezdrowym jedzeniem bardziej niż brak czasu. Pożywne, domowe posiłki wymagają czasu na zaplanowanie jadłospisu, zakupy, przygotowanie dań oraz posprzątanie po kuchennych rewolucjach. Przy nawale pracy wizyta w barze szybkiej obsługi, zamówienie pizzy lub odgrzanie gotowej lazanii może być naprawdę kuszącą opcją. Zwłaszcza dla osób, które nie przepadają za gotowaniem.

Profesjonalny catering dietetyczny może pomóc w wyeliminowaniu dań typu fast-food z diety. Każdego dnia pod wskazany adres zostanie dostarczone pudełko ze zdrowym, gotowym do spożycia śniadaniem, drugim śniadaniem, obiadem, podwieczorkiem i kolacją. Przy tak zaplanowanej diecie nie ma miejsca na niezdrowe przekąski i wizyty w restauracji ze śmieciowym jedzeniem.

Pełnowartościowa dieta dla zabieganych

Catering dietetyczny to przede wszystkim wygoda i oszczędność czasu. Chwile potrzebne do przygotowania posiłków można poświęcić na relaks, przeczytanie książki, trening czy też naukę języka lub innych nowych umiejętności. Klienci firm cateringowych doceniają również fakt, iż w ogóle nie muszą zaprzątać sobie głowy planowaniem jadłospisu dla siebie i całej rodziny.

Na catering dietetyczny warto jednak zdecydować się nie tylko dla własnej wygody. Menu w cooKing jest przygotowywane przez profesjonalnych dietetyków, doskonale zdających sobie sprawę z tego, które składniki powinny znaleźć się w diecie sportowca, wegetarianina, dziecka, cukrzyka czy też osoby uczulonej na gluten lub laktozę. Dobrze skomponowana dieta to gwarancja zdrowia, dobrego samopoczucia i dodatkowej energii do działania.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku