Sztuka makijażu ma w sobie wiele tajemnic. Zapoznając się z jej tajnikami możemy w niewyobrażalny sposób poprawić swój wygląd. Z pozoru mała zmiana, może przynieść bardzo duży efekt. Zjawisko to szczególnie widać przy makijażu oka.

Zwierciadło duszy…

Oczy są zwierciadłem duszy, to stare powiedzenie jest ciągle aktualne. Poznając drugiego człowieka, najczęściej pierwsze na, co zwracasz uwagę to jego oczy. Za pomocą spojrzenia jesteś w stanie bardzo wiele przekazać. Badania naukowe dowodzą, że 70% tego, co masz do powiedzenia, nie odbywa się nie za pomocą słów, ale za pomocą gestów, mimiki i właśnie spojrzenia. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego podczas rozmowy jest naturalną rzeczą, pokazującą rozmówcy, że jesteś nim zainteresowana. Dlatego make up oka stanowi najczęściej, centralny punkt naszego makijażu.

Nie miej klapek na oczach!

Jeżeli nie zostałaś obdarowana przez naturę symetrycznie rozstawionymi oczami, wielkością przypominającymi te, jakie posiadał kot ze Shreka nic straconego, za pomocą odpowiedniego makijażu jesteś w stanie osiągnąć naprawdę wiele. Od lat utarło się, że podstawowym kosmetykiem w twoim kuferku jest tusz do rzęs, jest on potrzebny, nawet bardzo, jednak nic tak nie jest w stanie skorygować, podkreślić kształtu oka jak staranna kreska wykonana eyelinerem!

Nie taki eyeliner straszny…

Wbrew pozorom malowanie kreski na powiece eyelinerem nie jest trudne, a żeby dojść do perfekcji i wprawy wcale nie potrzeba dużo czasu. Za pomocą kreski będziesz w stanie „podnieść” opadające kąciki, sprawić wrażenie, że twoje oczy są dużo większe niż w rzeczywistości. Nie musisz robić pełnej kreski eyelinerem, żeby nadać spojrzeniu głębi wystarczy wykonanie kropek między rzęsami, a wizualnie podwoimy ich objętość. Brzmi kusząco? Spróbuj, a przekonasz się, że nigdy już nie zamienisz eyelinera na kredkę.

Sekret eyelinera tkwi w pędzelku!

Sposób nakładania eyelinera może mieć różne warianty, tak samo grubość kreski czy jej kształt. Najważniejsze jest odpowiednie dobranie rodzaju pędzelka do twoich upodobań oraz efektu jaki chcesz osiągnąć. Tak jak tusze do rzęs produkowane są w różnych wariantach- mają różne odcienie czy kształty szczoteczki, tak eyelinery są dostępne w kilku kolorach, różnej konsystencji  oraz z różnymi pędzelkami.

Dla każdego, coś innego!

Na rynku mamy dostępne eyelinery w formie pisaka, tradycyjne- w płynie z pędzelkiem, w formie żelowej oraz eyelinery automatyczne. Jeżeli zaczynasz przygodę z kreską idealnie sprawdzi się eyeliner od Puder i Krem. Eyelinery tego typu same dozują odpowiednią ilość tuszu, istnieje małe prawdopodobieństwo, że kreska się nie uda. Na początek musisz zaopatrzyć się w jednorazowe patyczki higieniczne oraz płyn micelarny do ich zwilżenia, z taką pomocą nawet w razie niepowodzenia bardzo łatwo skorygujesz kreskę i nadasz jej pożądany kształt. Jeżeli decydujesz się na zakup eyelinera w klasycznej płynnej formie, koniecznie sprawdź, jaki posiada rodzaj pędzelka. Eyelinery płynne posiadają dwa rodzaje pędzelków długi z miękkim włosiem oraz krótki sztywny. To, jaki wybierzesz pędzelek stanowi bardzo indywidualną decyzję jednak łatwiejszy w użyciu, szczególnie na początku jest pędzelek krótki i sztywny. Duży wybór eyelinerów z różnymi końcówkami znajdziesz tu puderikrem.pl. Eyelinery dostępne w formie żelowej zapakowane są w malutki słoiczek z dołączonym osobno pędzelkiem, należą one do najtrwalszych.

Trudne dobrego początki!

Źle wykonaną kreską możesz osiągnąć efekt przeciwny do zamierzonego, możesz nadać twarzy dużo starszy wygląd. Dlatego poświęć wolną chwilę, poćwicz wykonanie idealnej kreski a przekonasz się, że było warto! Jest prosta metoda, jaką wykonasz kreskę będąc początkującą. Za pomocą pędzelka eyelinera zrób kilka kropek bezpośrednio nad linią rzęs po całej szerokości powieki, następnie połącz kropki. Metoda ta pozwala bardzo szybko dojść do wprawy.

Eyeliner stanowi bardzo pożyteczne narzędzie, pomagające uzyskać wyraźne spojrzenie, dające efekt powiększenia twoich oczu i zagęszczenia rzęs. Jeżeli spróbujesz i dojdziesz do wprawy wykonanie idealnej kreski zajmie ci dosłownie chwilkę i nie będziesz już w stanie wyobrazić sobie makijażu bez eyelinera.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku