Regularny peeling ciała skutecznie rozjaśnia i wygładza skórę, tym samym poprawiając jej wygląd. Złuszczanie naskórka nie tylko daje natychmiastowy efekt gładkiej skóry, ale również skutecznie przygotowuje ją na przyjęcie składników aktywnych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych, jak: kremy, balsamy, olejki.

Dlaczego należy regularnie wykonywać peeling ciała?

Peeling to powierzchniowe złuszczenie martwego naskórka. Zabieg można wykonywać zarówno na twarzy, jak i całym ciele. Regularne usuwanie obumarłych komórek z powierzchni skóry jest niezbędne, aby wyglądała ona promiennie i zdrowo. Peeling działa zarówno na rogową warstwę naskórka, jak i jego głębsze warstwy i to właśnie dzięki temu, po jego zastosowaniu skóra natychmiast staje się wyczuwalnie gładsza i przyjemniejsza w dotyku. Dodatkowo regularne stosowanie peelingu pobudza naturalne procesy odnowy skóry, powoduje, że jest ona lepiej ukrwiona, tym samym zyskuje zdrowy koloryt, a także świetnie przygotowuje ją do przyjęcia cennych składników aktywnych, znajdujących się w kosmetykach pielęgnacyjnych, np.: masłach, olejkach, balsamach, kremach.  

Czym i jak często peelingować skórę?

Do wykonania peelingu skóry można zastosować gotowe kosmetyki drogeryjne, które zawierają w sobie drobinki złuszczające czy domowe sposoby, jak: peeling wykonany z ziaren kawy, cukru, orzechów włoskich. Szybkim i wygodnym sposobem na złuszczenie martwego naskórka jest również rękawica Glov. Jest to produkt, prawie w całości (bo w 90%) wykonany z włókien bambusowych. Rękawica przeznaczona jest do masażu ciała, jednak jej struktura powoduje, że w kontakcie ze skórą stanowi również skuteczny środek do delikatnego złuszczania martwego naskórka. Jest bardzo wygodna w użyciu i idealnie sprawdzi się do stosowania w domowych warunkach. 

Należy jednak pamiętać, że peeling ciała nie powinien być jednak stosowany codziennie, gdyż mógłby spowodować podrażnienia skórne. Optymalna częstotliwość wykonywania zabiegu złuszczania martwego naskórka to 2 razy w tygodniu. 

Zalety rękawicy Glov Skin Smoothing

Rękawica Glov to idealny produkt dla osób, które chcą ograniczyć stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych do minimum. Do użycia produktu bowiem wystarczy jedynie woda, co świetnie sprawdza się np. w podróży. Oczywiście dla wzmocnienia efektu pielęgnacyjnego można zastosować dodatkowo żel o delikatnych właściwościach peelingujących, jednak nie jest to konieczne do prawidłowego działania produktu. Rękawica nie tylko skutecznie złuszcza martwy naskórek, ale również świetnie sprawdza się jako domowy przyrząd do masażu. Wystarczy delikatnie masować ciało, wykonując koliste ruchy, najlepiej zaczynając od kostek i kierując się w kierunku brzucha i ramion. Rękawiczka do masażu to również świetny sposób na pozbycie się nieestetycznej pomarańczowej skórki. 3 tygodnie regularnego jej stosowania pozwala zmniejszyć widoczność cellulitu prawie o 30%. Dodatkowo jest to produkt do wielokrotnego użytku, który po użyciu wystarczy tylko delikatnie przeprać, np. zwykłym szarym mydłem i pozostawić do samoistnego wyschnięcia. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku