Jesteś w długoletnim związku? Zauważasz, że w Twoją relację powoli wkrada się nuda? Nie dopuść do tego - poznaj 5 sposobów na zabicie rutyny w związku! 

Będąc w długoletnim związku, z pewnością doskonale się znacie i rozumiecie. Jeśli spędzacie ze sobą sporo czasu lub wspólnie mieszkacie, może zdarzyć się również tak, że powoli może zacząć wkradać się rutyna, a w rezultacie nuda w związku. To w pełni normalne, jednak może być krzywdzące dla związku. Stopniowo zwiększająca się rutyna może nie tylko doprowadzić do frustracji, ale i wpłynąć na oziębienie stosunków między partnerami, powodując dystans. Jeśli zauważasz, że w waszym związku coś jest nie tak i chcesz to zmienić, poznaj sposoby na rutynę w związku.


 

Nuda w związku - skąd się bierze?

Regularne spotkania, proza życia, codzienność - wszystko to może prowadzić do nudy w związku. O ile początkowo zapewne żadna ze stron nie widzi w tym nic złego, o tyle długotrwale utrzymujący się tego typu stan może prowadzić do pojawienia się konfliktów między ukochanymi. Jak zabić rutynę, aby nie dopuścić do tego, by gorące emocje w związku zgasły? Przede wszystkim pamiętajcie o rozmowie - tylko postawienie sprawy jasno i mówienie wprost o swoich odczuciach będzie pomocne i oczyszczające. Wszelkie niedomówienia, czy brak komunikowania tego, że odczuwacie rutynę w związku, nie tylko nie rozwiążą sprawy, ale i mogą potęgować problem, stanowiąc źródło frustracji. Nuda w związku czasami jest potrzebna, zwłaszcza jeśli na co dzień prowadzicie intensywne życie zarówno zawodowe, jak i towarzyskie - odrobina leniwych spotkań, podczas których po prostu jesteście ze sobą, bywa wskazana, o ile nie trwa zbyt długo i nie powtarza się zbyt często - pamiętajcie, że związek należy budować i pielęgnować bez względu na to, jak długo jesteście razem.

Jak zabić rutynę - podgrzej atmosferę w związku

Jeśli zadajesz sobie pytanie - jak zabić rutynę w związku, odpowiedź jest prosta - wprowadź innowacje! Nie muszą to być wielkie zmiany, na początek wystarczą nowe gesty, czy drobne czyny. Przedstawiamy 5 sprawdzonych sposobów na zabicie rutyny w związku.
  1. Jeśli nuda w związku sprawiła, że od dawna nie wychodziliście wspólnie, postanówcie jeden wieczór spędzić poza domem - klasyczne wyjście do kina, kolacja w ulubionej knajpce, czy nawet zwykły spacer z pewnością poprawią Wam humor, przypominając, jak miło jest czasami spędzić inaczej chwile we dwoje. 
  2. Jeśli nie czujecie natchnienia na randkę poza domem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zostać w czterech kątach i wyjątkowo spędzić czas. Jak zabić rutynę randkując w domu? Przygotujcie wspólnie pyszną kolację, może warto pomyśleć o uwzględnieniu w menu afrodyzjaków i wina - produktów, dzięki którym zagości romantyczna atmosfera? 
  3. Kolejnym punktem randki w domu może być seans filmowy w towarzystwie ciepłego koca. Przygotujcie pyszne przekąski i ulubione trunki, zaszyjcie się w łóżku i wykorzystujcie w pełni długie, zimowe wieczory na to, aby nie tylko nadrobić zaległości filmowe, ale przede wszystkim wspólnie się zrelaksować.
  4. Nuda w związku może być też przełamana wspólną, gorącą kąpielą i domowym SPA w postaci masażu aromatycznymi olejkami. To nie tylko idealna okazja do tego, aby przerwać nudę w związku, ale i świetna gra wstępna. 
  5. A może problem rutyny dotyczy nie tylko waszej codziennej relacji, ale również i sfer sypialnianych? Jeśli chcecie przerwać seksualną nudę w związku i jesteście otwarci na nowe doznania, zaopatrzcie się w akcesoria BDSM. Jeśli nigdy wcześniej nie próbowaliście stosować tego typu gadżetów, zacznijcie od wyposażenia się np. w odpowiednią bieliznę, maski lub kajdanki. Dla bardziej doświadczonych akcesoria BDSM godne polecenia to np. liny do wiązania, kneble, uprzęże, czy inne zabawki, które z pewnością pomogą Wam pożegnać rutynę w związku.
Jak widać, sposoby na rutynę w związku są różne - ogranicza Was wyłącznie wyobraźnia i własne upodobania. Powyższe wskazówki dotyczące tego, jak zabić rutynę pozwolą Wam na nowo się odkryć, wzmacniając uczucie i podsycając romantyczną atmosferę w Waszym związku.

Artykuł we współpracy z https://www.area69.pl/


 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Krakersy Pikantne kcal

Wersja do druku