Dobrej jakości salon kosmetyczny powinien spełniać i dostosować się do kilku ważnych wymogów. Bardzo ważne jest przestrzeganie określonych zasad, ponieważ ma to istotny wpływ nie tylko na nasz salon, ale także na klienta. Dla każdego salonu klient powinien być najważniejszy. Zapoznaj się z niektórymi wymogami dotyczącymi salonów kosmetycznych - artykuł ekspertów z hurtowni medycyny estetycznej we Wrocławiu Cosmed24.
Wymagania dotyczące warunków gabinetów kosmetycznych

Niestety nie ma jeszcze jednoznacznego i konkretnego rozporządzenia, które dotyczy salonów kosmetycznych. Można bazować na dotychczasowych lub udać się do sanepidu i zasięgnąć informacji na temat tego, jakie wymogi powinien spełnić salon kosmetyczny.
(https://cosmed24.pl/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/laser-q-switch/ - zobacz ofertę laserów q switch)

Jeżeli wgłębimy się w internet, znajdziemy stosowne informacje, ale nie ma ich w jednym miejscu. Niedługo powinno się to zmienić, ponieważ został ustalony projekt odpowiedniego rozporządzenia w tej sprawie.
(Dobre i sprawdzone autoklawy - https://cosmed24.pl/dezynfekcje-i-sterylizacja/autoklawy/)
W tym projekcie znajdziemy między innymi takie rozporządzenia jak:
  • wymogi dotyczące wentylacji;
  • wymogi dotyczące kanalizacji;
  • wymogi dotyczące osobnego wejścia do budynku;
  • wymogi dotyczące dezynfekcji;
  • wymogi dotyczące układu pomieszczenia;
  • wymogi dotyczące pomieszczenia na odpady i brudy.

Jednak najważniejszą kwestią jest dbanie o należytą dezynfekcję urządzeń, które bezpośrednio dotykają skóry klienta. Co więcej, dokumenty ściśle związane z wykonywaną przez nas sterylizacją powinny być przechowywane. Nowe rozporządzenie przewiduje także odpowiedni kursy, dla osób które będą bezpośrednio dokonywać procesu dezynfekcji.

Jeżeli nowy projekt wejdzie w życie społeczne, to właściciele wszystkich salonów kosmetycznych będą musieli zastosować się do ustanowionych wymogów. Na dokonanie wszelkich zmian będą mieli 2 lata.

Na co zwrócić uwagę podczas urządzania gabinetu kosmetycznego?
Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy spełniamy wszystkie kryteria, to warto przedstawić odpowiedni projekt naszego lokalu służbom sanitarnym. Dokonując tej czynności, będziemy mieli 100% pewność, że nasze założenia są poprawne i będziemy mogli tworzyć nasze imperium.

Musimy sobie zdawać sprawę, że nasz salon powinien mieć osobne miejsce do wykonywania każdego rodzaju zabiegu oraz miejsce, w którym klienci będą oczekiwać na zabieg, ale także miejsca dla personelu.
W salonie kosmetycznym powinna znaleźć się również toaleta.

Dobrze jest, aby nasi klienci mieli możliwość swobodnego parkowania i nie irytowali się podczas szukania miejsca.

Osoby wykonujące zabiegi, czyli kosmetyczki powinny mieć odpowiednią ilość miejsca do pracy. Osoby pracujące, również powinny czuć się komfortowo i swobodnie. Ponadto należy zadbać o jak największą ilość naturalnego światła, jeżeli nie mamy takiej możliwości, to wybierajmy lampy o naturalnej barwie światła.

Kolejno wybierajmy odpowiednie meble: łóżka, stoły i krzesła. Następnie należy postawić na dobrej jakości sprzęt i urządzenia do salonu kosmetycznego. Warto skorzystać ze sprawdzonych i dobrych hurtowni medycyny estetycznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymamy lepsze warunki cenowe oraz dostęp do wielu sprzętów i nowości.

Warunki, jakie powinniśmy spełniać, otwierając salon kosmetyczny, muszą być ściśle zachowane. Dzięki temu podczas kolejnej kontroli nie będziemy musieli przerabiać naszego salonu, co wiąż

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku