Święta to nie tylko idealny czas na to, by spotkać się z naszymi najbliższymi, ale również ogromna presja związana z wyborem odpowiedniego prezentu. Sytuacja dodatkowo się komplikuje, gdy musimy wybrać upominek dla najlepszej przyjaciółki bądź koleżanki z pracy. W związku z tym przygotowaliśmy mały przewodnik po książkowych bestsellerach, który być może pomoże Ci znaleźć idealny prezent.

Z polskiego podwórka

Obecnie jedną z najpopularniejszych polskich pisarek jest Blanka Lipińska. Jej książki szturmem zdobyły nie tylko rynek, ale również serca czytelniczek. Cykl otwarty przez powieść 365 dni to strzał w dziesiątkę w przypadku osoby, która zachwyciła się Greyem lub po prostu uwielbia klimat literatury erotycznej. Jednak Książki Blanki Lipińskiej to coś znacznie więcej. Autorka sprawnie łączy różne gatunki, takie jak thriller czy romans i przetwarza je na potrzeby własnej inwencji twórczej. Właśnie dlatego niemal każda czytelniczka w mgnieniu oka docenia zgrabne przebieranie różnymi środkami wyrazu, które do końca angażują nas w przedstawianą historię.

Francuski styl

Czyli nikt inny niż Guillaume Musso. Najnowszy hit autora, czyli Zaginiona dziewczyna pojawił się na rynku zaledwie w lipcu i niemal od razu spotkał się z międzynarodowym sukcesem. Książki Guillaume Musso to idealny wybór dla pań, które cenią sobie przede wszystkim wciągająca historię. Skomplikowany wątek kryminalny, wielka zagadka oraz śmierć, która nigdy nie została wyjaśniona to składniki, które przypadną do gustu każdej koneserce wartkiej akcji. Do tego należy również dodać barwne postacie i świetne dialogi, które angażują nas do ostatniej linijki.

Szczypta obyczaju

Idealne wyjście „pomiędzy” stanową klasyki polskiego obyczaju w postaci takich autorek jak Sylwia Chutnik, Joanna Bator, czy polska noblistka - Olga Tokarczuk. Wspomniane autorki przenoszą konwencjonalne książki dla kobiet na całkiem inny poziom. Wielowymiarowe postacie pokazujące, co dzieje się po telewizyjnym happy endzie, kobiety borykające się z przytłaczającą codziennością, czyli nic innego jak człowieczeństwo i kobiecość w najczystszej odsłonie. Poza tym również niesamowita zabawa formą, która swoim kunsztem zachwyci naprawdę każdego. Tego typu literatura to idealny wybór praktycznie dla każdej kobiety. Liczne nagrody i miliony sprzedanych egzemplarzy na całym świecie mówią same za siebie.

Warto pamiętać, że idealna książka dla mamy, siostry czy przyjaciółki to przede wszystkim pozycja, która nie tylko sprawi im ogromną przyjemność, ale także sposób na to, by pokazać, jak bardzo je znamy i rozumiemy.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku