Wszelkiego rodzaju blizny, będące wynikiem oparzeń, wypadków lub innego pochodzenia są defektem kosmetycznym, który jest zmorą wielu osób, zaniżając ich samoocenę. Nic w tym dziwnego, że coraz więcej osób, poszukuje skutecznego sposób na pozbycie się ich w gabinetach medycyny estetycznej i salonach kosmetycznych.

Na czym polega mikropigmentacja blizn

Niemal każdego rodzaju bliznę istnieje możliwość jej zamaskowania za pomocą mikropigmentacji medycznej, która jest jedną z odmian makijażu permanentnego. Zabieg mikropigmentacji blizn wykonuje się na zagojonych tkankach, w kilku sesjach, oddzielonych od siebie okresem od 3 do 4 tygodni. Za pomocą pigmentu, na powierzchni blizny uzyskuje się przestrzenny „rysunek”, który skutecznie niweluje widoczność zmiany na skórze nawet do 3 lat. Po tym czasie konieczne jest powtórzenie zabiegu, dla utrzymywania się efektu.

Mikropigmentacja blizn - jak się jej nauczyć

Pomimo tego, że ten rodzaj zabiegów jest jedną z odmian makijażu permanentnego, wymaga on przejścia specjalistycznych szkoleń. Tkanka bliznowata wymaga bowiem innej techniki wypełniania pigmentem. Chcąc czerpać praktyczną i teoretyczną wiedzę od specjalistów w tej dziedzinie najlepiej skorzystać ze szkoleń oferowanych przez https://www.mikrohair.pl/. Firma ta jako pierwsza w Polsce przeprowadzała zabiegi mikropigmentacji blizn, dzięki czemu posiada ona spore doświadczenie, a także własne wypracowane techniki, które pomogą nie tylko w nauce, ale także późniejszej pracy.

Wybierając odpowiednie szkolenie, należy także zwrócić uwagę, czy w jego zakres wchodzą także ćwiczenia praktyczne, ponieważ tylko one pozwolą sprawdzić nabytą wiedzę teoretyczną, a także zniwelować zawczasu ewentualne błędy techniczne. Przebyte kursy umożliwiają poszerzenie zakres usług salonów kosmetycznych, a co za tym idzie, zwiększają ich rangę i prestiż na rynku, a także pozwalają wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku