Każdy rodzic tuż po narodzinach dziecka pragnie być z nim w bliskim kontakcie – nie tylko w ciągu dnia, ale również w nocy. Zastosowanie łóżeczka dostawnego jest świetnym pomysłem, które pozwoli na bezpieczny sen i zapewni bezpieczeństwo maluszkowi. 
Narodziny dziecka to jedno z najbardziej doniosłych wydarzeń w życiu człowieka. Opieka nad malcem jest priorytetem, o którym warto pamiętać. Warto również pamiętać o tym, że istnieją sposoby, które pozwalają na zwiększenie komfortu opieki, zwłaszcza w jej początkowej fazie, gdy dziecko jest małe i potrzebuje stałego kontaktu z rodzicami. Jednym ze sprawdzonych rozwiązań jest łóżeczko dostawne.

Łóżeczko dostawne, czyli dlaczego warto spać obok dziecka

Wielu rodziców na początku decyduje się na zakup tradycyjnego łóżeczka. Jest to dobre rozwiązanie, ale zdecydowanie ogranicza kontakt z dzieckiem. Konieczność wstawania, aby sprawdzić jak czuje się dziecko po kilku nocach może stać się irytująca. Rozwiązaniem jest łóżeczko dostawne: lekkie, praktyczne, bezpieczne i komfortowe. To dzięki niemu mamy maleństwo pod ręką i możemy czuć jego bliskość, a w razie potrzeby natychmiast reagować. Wykorzystując łóżeczko dostawne rodzice mają również możliwość łatwiejszego kontrolowania zachowania dziecka. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej bezpieczne niż np. spanie z dzieckiem w jednym łóżku.

Łóżeczko dostawne, a spanie razem

Śpiąc razem w jednym różku narażamy dziecko na niepotrzebne ryzyko. W trakcie nocy dziecko może zaplątać się w koc lub kołdrę, nakryć, przekręcić twarzą do poduszki. Istnieje również ryzyko, że śpiący rodzic może przez przypadek zrobić maleństwu krzywdę. Nie bez znaczenia jest tu oczywiście również komfort snu, który powinien być maksymalny dla wszystkich. Rozwiązaniem pozwalającym spać spokojnie i bezpiecznie jest łóżeczko dostawne.

Na co zwracać uwagę kupując łóżeczko dostawne?

Wybierając łóżeczko dostawne przede wszystkim trzeba kierować się jego solidnością, estetyką wykonania, trwałością oraz lekkością. Łóżeczko nie powinno być zbyt ciężkie i mieć stabilną podstawę, która zabezpieczy je przed przewróceniem. Przymocowane u podstawy kółeczka powinny być ciche i umożliwiać swobodne operowanie łóżeczkiem. Warto również zwrócić uwagę na barierki zabezpieczające maleństwo przed wypadnięciem. Jeżeli decydujemy się na łóżeczko drewniane to nie powinno mieć one żadnych szorstkich i ostrych krawędzi. Powinniśmy również dla pełnego komfortu zadbać o posiadanie odpowiedniego przewijaka. Sprawdź tutaj, jaki wybrać.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku