Prywatny basen ogrodowy to udogodnienie pozwalające w pełni się zrelaksować w zaciszu własnej posiadłości.

Posiadanie basenu w ogrodzie jest marzeniem niejednej polskiej rodziny. Dzięki bogatej i zróżnicowanej pod względem rozmiarów zewnętrznych i pojemności zbiorników ofercie, niemal każdy właściciel domu mający do dyspozycji wolną przestrzeń w swoim ogródku może pozwolić sobie na zakup basenu. Bardzo dobrym wyborem są kąpieliska wykonane na stelażu, ponieważ z łatwością pomieści się w nich cała rodzina, a ich dobrze przemyślana konstrukcja daje wiele możliwości na spędzanie wolnego czasu.

Baseny stelażowe – wielofunkcyjne kąpielisko na własnym podwórku

Do jednej z największych zalet basenów stelażowych zalicza się ich wysoką użyteczność. Najmniejsze modele przekraczają długość dwóch metrów i mają ok. półtora metra szerokości – jest to idealne miejsce do zabaw. Osoby mające do dyspozycji dużą działkę mogą zdecydować się np. na wariant osiągający rozmiar do 10-ciu metrów długości, 5-ciu szerokości i prawie 1,5 m głębokości. Rozmiar takiego basenu pozwala nie tylko dobrze się bawić w gronie rodziny czy przyjaciół, ale również bardzo aktywnie spędzać czas m.in. pływając, uprawiając aqua aerobik lub nawet ćwicząc nurkowanie.

Wysoka trwałość basenów stelażowych

Kąpieliska wykonane na stelażu są produktami bardzo trwałymi. Wysokiej jakości niecka i oraz stelaż wykonany z grubych rur są tego gwarancją. Niemniej jednak, bardzo istotnym elementem jest dobre umiejscowienie samego basenu, na wyrównanej powierzchni pozbawionej jakichkolwiek ostrych elementów o niemal idealnym poziomie, aby po napełnieniu zbiornika wodą, wszystkie elementy były równomiernie obciążone.

Całoroczne baseny na stelażu

Wśród basenów stelażowych występują modele, które mogą stać rozłożone w ogrodzie przez okrągły rok. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w konstrukcji specjalnej zewnętrznej powłoki zdecydowanie podnoszącej odporność na działanie czynników atmosferycznych. Tego rodzaju basen jest idealnym wyborem dla osób chcących zaoszczędzić swój czas, który przeznaczyliby na sezonowy montaż i demontaż kąpieliska.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku