Zakładając salon fryzjerski, początkowo myślisz o wielkich sprawach, które będziesz musiał załatwić. Tymczasem te wybory z pozoru błahe są w gruncie rzeczy równie trudne i jednocześnie nie mniej ważne. I tak na przykład pojawia się pytanie - jakie fotele fryzjerskie wybrać? Czym w ogóle kierować się przy wyborze, kiedy w sklepach producenci proponują rozwiązania na kółkach, regulowane na kilka sposób, obrotowe, statyczne… i wiele, wiele innych? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności

Na co zwrócić uwagę, kupując fotel fryzjerski?

  • względy estetyczne

Choć może byś chciał, by było inaczej, mają one ogromne znaczenie. Designerskie fotele kosmetyczne mogą okazać się kluczem do twojego sukcesu. Musisz wziąć pod uwagę, że człowiek to wzrokowiec, który podświadomie ocenia dane miejsce na podstawie tego, co zobaczy. W twoim salonie nie mogą rządzić zdezelowane fotele fryzjerskie na kółkach z plastiku. 

  • stosunek jakości do ceny

Tanie fotele do zakładu fryzjerskiego mogą być naprawdę wysokiej jakości! Zanim stwierdzisz, że albo wysoka cena, albo kiepskie wykonanie, przejrzyj dokładnie parametry produktów w mniejszych sklepach i tych od znanych producentów. Mogą okazać się dokładnie takie same. Zanim więc wybierzesz, które fotele fryzjerskie sprawdzą się w twoim salonie, sprawdzaj stosunek jakości do ceny. I nie przepłacaj!

  • wymiary

W czasach, gdy wybór jest taki szeroki, fotel fryzjerski w twoim salonie może być dopasowany niemal idealnie do twoich potrzeb. Jak to możliwe? Jeśli uwzględnisz wymiary swojego pomieszczenia i weźmiesz pod uwagę to, że fryzjerzy muszą się na swoich stanowiskach swobodnie poruszać, na pewno znajdziesz model dla siebie. Fotele fryzjerskie mogą być bowiem naprawdę potężne, ale też smukłe i estetyczne, które nie zajmują zbyt wiele przestrzeni. 

  • wygoda pracownika

Najważniejsza będzie możliwość regulacji fotela. Jest wręcz doskonale, jeśli fotel fryzjerski może być ustawiany już wtedy, gdy klient na nim usiądzie. Weź zatem przede wszystkim pod uwagę modele z systemem regulacji hydraulicznej lub mechanicznej. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście regulacja mechaniczna za pomocą pilota, ale nie każdy od razu może pozwolić sobie na taki wydatek.

  • wygoda klienta

Fotele fryzjerskie, aby zapewniały komfort klientowi, muszą mieć podłokietniki, podnóżek i profilowane oparcie. Warto zaznaczyć na wstępie, że odpowiednia wysokość podłokietników zapewnia także wygodę pracy fryzjerowi, bo wyprostowana sylwetka klienta ma ogromne znaczenie dla efektu robionego cięcia. Fotele fryzjerskie wyposażone w podnóżek (nie ma znaczenia, czy do nich przymocowany, czy też wolnostojący), dają natomiast odpocząć nogom. Występuje znacznie mniejsze prawdopodobieństwo uczucia drętwienia nóg po kilku godzinach siedzenia w salonie. Najważniejszy jednak zawsze jest kręgosłup twojego klienta - o niego zadba odpowiednio wyprofilowane w części lędźwiowej oparcie. Wybierając fotel fryzjerski koniecznie o tym pamiętaj.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku